Aktualnościstrona 405

A na końcu i tak wygrywają Niemcy...
30 / 06 / 14

Fantastyczne widowisko w Porto Alegre! Algierczycy dzielnie walczyli z Niemcami przez 120 minut, jednak podopiecznym Vahida Halihodzicia nie wystarczyło sił i przegrali z trzecią drużyną poprzedniego mundialu 1:2. W ćwierćfinale ekipa Joachima Loewa zmierzy się z Francją.

Super Orły zestrzelone, Francja w ćwierćfinale

Francja pokonała Nigerię 2:0 w pierwszym poniedziałkowym meczu 1/8 finału mistrzostw świata. Drużyna Didiera Deschampsa długo nie mogła pokonać świetnie broniącego Vincenta Enyamy, jednak Paul Pogba w 79. minucie trafił do siatki Nigerii, a dziesięć minut później samobójcze trafienie zaliczył Yosef Yobo. "Trójkolorowi" zagrają w 1/4 finału z ekipą Niemiec.

Szukała: Najpierw zajmę się Muellerem, a później Benzemą

Mistrzostwa świata w Brazylii wchodzą w decydującą fazę. Dziś o przepustkę do 1/4 finału powalczą reprezentacje Niemiec i Algierii oraz Francji i Nigerii. – Ten turniej pokazał już, że nie ma faworytów. Uważam, że przed Niemcami i Francją ciężkie przeprawy, ale awansują do kolejnej rundy. Później muszą z kolei uważać na rewelacyjną Kolumbię – powiedział nam Łukasz Szukała, 6-krotny reprezentant Polski, który grał w piłkę i we Francji, i w Niemczech.

Kostaryka w ćwierćfinale! O awansie zadecydowały rzuty karne
29 / 06 / 14

Kostaryka w ćwierćfinale mistrzostw świata. W niedzielę podopieczni Jorge Luisa Pinto pokonali po rzutach karnych Grecję i awansowali do kolejnej rundy. Reprezentacja Kostaryki w 1/4 finału zmierzy się z Holandią.

Paula na mundialu: Między Rio a Sao Paulo, czyli wszystko przez te ciastka

Skończyła się płynna jazda. Od pół godziny stoimy w korku na dwupasmowej drodze, zaznaczonej na mapie jako autostrada. Trasa momentami przypomina Zakopiankę. Ostre zakręty nad przepaścią przeplatają się z odcinkami tak wąskimi, że szyby autokaru muskają podsuszone liście palm. Jak przebije się tędy jadący na sygnale radiowóz? Czy faktycznie coś się stało, czy nie chce im się czekać w kolejce do przejazdu? Za chwile jedzie drugi. Tam dalej musiało wydarzyć się coś poważnego.

Niezły Meksyk! Holandia odrobiła straty i awansowa do ćwierćfinału

W trzecim meczu 1/8 finału mistrzostw świata Holandia pokonała Meksyk 2:1, choć do 88. minuty przegrywała 0:1. Bramki dla reprezentacji „Oranje” zdobyli Wesley Sneijder i Klaas Jan Huntelaar.