Aktualnościstrona 406

Rodríguez wyeliminował Urugwaj. Kolumbia nadal w grze!
28 / 06 / 14

Kolumbijczycy w ćwierćfinale mistrzostw świata. W sobotę w Rio de Janeiro zawodnicy Jose Pekermana pokonali reprezentację Urugwaju 2:0 i awansowali do kolejnej rundy. Obie bramki dla Kolumbii zdobył James Rodríguez.

Emocje do samego końca. Brazylia wygrała po rzutach karnych!

W pierwszym meczu 1/8 finału mistrzostw świata Brazylia po rzutach karnych pokonała reprezentację Chile i awansowała do ćwierćfinału.

Paula na mundialu: Do Brazylii jak na wojnę? Bez przesady

Kiedy mówiłam, że jadę do Brazylii na mistrzostwa świata, niemal każdy łapał się za głowę i ostrzegał. Ciągle słyszałam te same frazesy: nie wychodź sama na ulicę, pilnuj portfela, nie wyciągaj telefonu, a już – broń Boże – aparatu z torby. Stacje telewizyjne trąbiły o ulicznych protestach i strajkach. Gazety pisały, że rząd brazylijski próbuje porozumieć się z gangami słynnych faweli. Ponoć nawet miał im zapłacić w zamian za względny spokój w trakcie mundialu.

Faza grupowa mistrzostw w liczbach, czas na 1/8 finału mundialu!
27 / 06 / 14

Piątek jest dniem odpoczynku dla drużyn, które awansowały do 1/8 finału mistrzostw świata 2014. Mecze tej fazy turnieju rozpoczną się już od 28 czerwca, gdy o godzinie 18:00 polskiego czasu na boisko wybiegną piłkarze gospodarzy oraz Chile. My z kolei przedstawiamy w liczbach to, co wydarzyło się już na mundialu w Brazylii.

Trzecie zwycięstwo Belgii, Algieria awansowała do fazy pucharowej!
26 / 06 / 14

Dobiegły końca rozgrywki fazy grupowej mistrzostw świata. W meczach kończących zmagania grupy H Belgia pokonała reprezentację Korei Południowej 1:0. Zwycięskiego gola dla „Czerwonych Diabłów” strzelił w 78. minucie Jan Vertonghen. W drugim meczu Algieria zremisowała z Rosją 1:1 i z czterema punktami na koncie zawodnicy Vahida Halilhodžicia awansowali 1/8 finału!

Uczeń przerósł mistrza, Niemcy Loewa lepsze od USA Klinsmanna

Niemcy wygrały ze Stanami Zjednoczonymi 1:0 po golu niezawodnego Thomasa Muellera z 55. minuty meczu. Snajper Bayernu zrównał się w liczbie bramek z Leo Messim i Neymarem. W innym spotkaniu grupy G Portugalia wygrała z Ghaną 2:1. Takie wyniki oznaczają, że do fazy pucharowej awansowały ekipy Jurgena Klinsmanna i Joachima Loewa.