Aktualnościstrona 411

Fantastyczne widowisko w Sao Paulo! Suarez pogrążył Anglików!
19 / 06 / 14

Hit ósmego dnia mistrzostw świata dla Urugwaju! W szlagierowym meczu grupy D Urugwaj pokonał Anglię 2:1. Obie bramki dla podopiecznych Oscara Tabareza zdobył niezawodny Luis Suarez. W drugiej serii spotkań grupy C Kolumbia wygrała z Wybrzeżem Kości Słoniowej 2:1, a Japonia bezbramkowo zremisowała z Grecją. Taki układ wyników oznacza, że mająca sześć punktów Kolumbia jest już pewna awansu do następnej rundy.

Hiszpania na kolanach! Obrońcy tytułu odpadają z mundialu
18 / 06 / 14

Sensacja na zakończenie drugiej rundy spotkań w grupie B! Hiszpanie, obrońcy tytułu mistrzowskiego, przegrali z fantastycznie dysponowanym Chile 0:2 i pożegnali się z turniejem. Ekipę Vincente del Bosque pogrążyli Eduardo Vargas i Cesar Aranguiz w pierwszej połowie spotkania rozegranego na Maracanie. Holandia i Chile z sześcioma punktami zapewniły sobie awans z grupy B mistrzostw świata 2014.

Świetne widowisko w Porto Alegre! Holandia nie zwalnia tempa

Wielkie emocje na rozpoczęcie siódmego dnia mistrzostw świata 2014! W meczu grupy B Holandia nie bez trudu pokonała Australię 3:2. Oranje prowadzili po golu Arjena Robbena w 20. minucie meczu, jednak Australijczycy wyrównali już minutę później po fantastycznym strzale Tima Cahilla. W drugiej połowie to "The Socceroos" wyszli na prowadzenie dzięki bramce z rzutu karnego Mile Jedinaka. Holendrzy wyrównali trzy minuty później, a w 68. minucie spotkania Memphis Depay zapewnił zwycięstwo drużynie Louisa Van Gaala.

Jan Urban: Wierzę w drużynę del Bosque. Hiszpania – Chile w świątyni futbolu

W środę o godzinie 21:00 na Maracanie Hiszpania zagra w meczu o wszystko z Chile. Po porażce 1:5 z Holandią podopieczni Vincente del Bosque muszą wysoko wygrać z dzisiejszym rywalem, aby nadal marzyć o wyjściu z grupy B. O przyczynach słabej postawy Hiszpanów oraz ich szansach na końcowy sukces porozmawialiśmy z Janem Urbanem, byłym reprezentantem Polski i graczem hiszpańskich Osasuny, Realu Valladolid i Toledo, a ostatnio trenerem Legii Warszawa.

Ósmy dzień tygodnia (1)

Dopiero gdy mistrzostwa świata zaczną się na dobre, zdajesz sobie sprawę, jak bardzo kręci Cię piłka. Gdyby mundial nie istniał, należałoby go wymyślić! Ale skoro istnieje, nie można o nim nie mówić i nie pisać.

Ochoa – człowiek, który zatrzymał Canarinhos. Chorwacja gromi Kamerun
17 / 06 / 14

Reprezentacja Brazylii nie odniosła drugiego zwycięstwa na mistrzostwach świata 2014. W spotkaniu rozegranym na Estadio Castelao w Fortalezy podopieczni Luiza Felipe Scolariego bezbramkowo zremisowali z Meksykiem. W drugim meczu grupy A Chorwacja wygrała z Kamerunem 4:0.