Aktualnościstrona 412

Z piekła do nieba - Czerwone Diabły pokonują Algierię
17 / 06 / 14

Reprezentacja Belgii pokonała Algierię 2:1 w pierwszym meczu na mistrzostwach świata w Brazylii. „Czerwone Diabły” przegrywały z rywalem aż do 70. minuty, gdy bramkę dla podopiecznych Marca Wilmotsa zdobył Marouane Fellaini. Gola na wagę trzech punktów strzelił w 80. minucie Dries Mertens. W drugim spotkaniu grupy H Rosja zremisowała z Koreą Południową 1:1.

Sześć klubów z licencjami na grę w I lidze

We wtorek w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się posiedzenie Komisji ds. Licencji Klubowych. Licencję uprawniającą do udziału w rozgrywkach I ligi otrzymały Zagłębie Lubin, Pogoń Siedlce i Chrobry Głogów.

Kolejarz bez licencji – wyjaśnia Przewodniczący Komisji

Kolejarz Stróże jest jedynym klubem, który nie otrzymał licencji na grę w rozgrywkach I ligi. O przyczynach tej decyzji opowiedział nam Jan Letkiewicz, Przewodniczący Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych.

Lubański: Belgia? Potencjał, który w każdej chwili może eksplodować

Pierwszy mecz na mistrzostwach świata 2014 rozegra dziś reprezentacja Belgii, przez wielu typowana na czarnego konia turnieju w Brazylii. Podopieczni Marca Wilmotsa o godzinie 18:00 czasu polskiego zmierzą się na Belo Horizonte z Algierią. Kadrę „Czerwonych Diabłów” specjalnie dla nas ocenił Włodzimierz Lubański, 75-krotny reprezentant Polski, były zawodnik m.in. KSC Lokeren.

Niemiecki czołg rozjechał Portugalię w Salvadorze! Show Thomasa Muellera
16 / 06 / 14

Starcie gigantów dla reprezentacji Niemiec! Podopieczni Joachima Loewa nie dali najmniejszych szans Portugalii i zwyciężyli na Itaipava Arena Fonte Nova w Salvadorze aż 4:0. Bohaterem spotkania był Thomas Mueller, który zdobył trzy bramki. To po faulu na nim w 37. minucie czerwoną kartkę otrzymał też Pepe i Portugalia musiała grać w osłabieniu. Nic dziwnego, że kiedy w 82. minucie Muellera na boisku zastępował Łukasz Podolski, kibice żegnali go owacją na stojąco. W poniedziałek padł również na mundialu pierwszy bezbramkowy remis. Punktami podzieliły się reprezentacje Iranu i Nigerii.

Amp Futbol: kadra zagra z Ukrainą  i pojedzie na Mistrzostwa Świata

Amp Futbol: kadra zagra z Ukrainą i pojedzie na Mistrzostwa Świata

Już w najbliższą sobotę reprezentacja Polski piłkarzy po amputacjach przygotowująca się do występu na mistrzostwach świata w Meksyku zagra w Suwałkach z Ukrainą. Mecz rozpocznie się o godzinie 19:00 na Stadionie Miejskim przy ul. Zarzecze 26 w Suwałkach. Od godz. 17.30 trwać tam będzie piknik rodzinny. Wstęp wolny.