Aktualnościstrona 3

U-17: Powołania na październikowe zgrupowanie i mecze towarzyskie
10 / 10 / 23

Trener reprezentacji Polski do lat 17 (rocznik 2007) Rafał Lasocki ogłosił listę zawodników powołanych na październikowe zgrupowanie. W jego ramach Polacy rozegrają trzy mecze towarzyskie: z Portugalią (24.10, 11:00 czasu lokalnego, Dasaki Achnas), Holandią (27.10, 11:00, Frenaros) oraz Cyprem (30.10, 14:30, Frenaros).

U-17: Wygrana z Mołdawią. Biało-czerwoni w kolejnej rundzie walki o mistrzostwa Europy
30 / 09 / 23

Reprezentacja Polski do lat 17 odniosła zwycięstwo z Mołdawią 3:0 w ramach pierwszej rundy eliminacji mistrzostw Europy. Bardzo wysoką skutecznością popisał się Jakub Adkonis, któremu udało się zanotować hat-tricka. Najpierw otworzył wynik spotkania w 8. minucie, przed przerwą podwyższył z rzutu karnego. Rezultat Adkonis ustalił w 58. minucie, gdy ponownie skutecznie wykorzystał „jedenastkę”. Wygrana z Mołdawią zagwarantowała reprezentacji Polski awans do kolejnej rundy eliminacji mistrzostw Europy. W ostatnim meczu Polacy zagrają jeszcze ze Szwecją. Spotkanie odbędzie się 3 października.

U-17: Pewne zwycięstwo biało-czerwonych
27 / 09 / 23

Reprezentacja Polski do lat 17 prowadzona przez trenera Rafała Lasockiego w pierwszym meczu I rundy kwalifikacji do turnieju finałowego mistrzostw Europy pewnie zwyciężyła z Łotwą 3:0. W kolejnym spotkaniu biało-czerwoni zagrają z Mołdawią (30 września, 16:00, Kiszyniów).

U-17: Polacy w grupie z Japonią, Argentyną i Senegalem
15 / 09 / 23

Reprezentacja Polski do lat 17 poznała swoich rywali na mistrzostwach świata. Biało-czerwoni trafili do grupy D, w której zmierzą się z Japonią, Argentyną oraz Senegalem. Podopieczni Marcina Włodarskiego rozpoczną turniej od starcia z Japończykami (11 listopada).

U-17: Powołania na mecze z Łotwą, Mołdawią i Szwecją
12 / 09 / 23

Trener reprezentacji Polski do lat 17 (rocznik 2007) Rafał Lasocki ogłosił listę zawodników powołanych na zgrupowanie, w ramach którego biało-czerwoni rozegrają mecze kwalifikacji do turnieju finałowego mistrzostw Europy. Polacy zmierzą się z Łotwą (27 września, 16:00 czasu lokalnego, Orhei), Mołdawią (30 września,16:00, Kiszyniów) oraz Szwecją (3 października, 16:00, Orhei).

U-17: Polacy pokonali Rumunię i wygrali turniej o Puchar Syrenki
24 / 08 / 23

Reprezentacja Polski do lat 17 w ostatnim meczu w Sulejówku w turnieju o Puchar Syrenki pokonała Rumunię 3:2 i zwyciężyła w całych rozgrywkach. Bramki dla zespołu prowadzonego przez Rafała Lasockiego zanotowali Cyprian Popielec, Mateusz Szczepaniak oraz Dawid Mazurek. Wcześniej biało-czerwoni wysoko pokonali Walię 7:2, a później Gruzję 4:2. Polacy zwyciężyli w tych rozgrywkach po raz pierwszy od dziewięciu lat – poprzednio triumfowali w 2014 roku.