AktualnościAkademia piłkarska Grassroots

Mistrzostwa świata w ampfutbolu

 05 / 10 / 12 Autor: PZPN
Mistrzostwa świata w ampfutbolu

Już w najbliższą niedzielę 7 października reprezentacja Polski w ampfutbolu, której partnerem jest Polski Związek Piłki Nożnej zadebiutuje na  mistrzostwach świata. Drużyna Turniej rozegrany zostanie w dniach 7-14 października w rosyjskim Kaliningradzie.


Polska jako jedyny debiutant trafiła do silnej grupy razem z wicemistrzem Afryki (Ghaną), wicemistrzem świata (Argentyną), gospodarzami (Rosją), oraz Salwadorem i Iranem.

„Mimo że nasza drużyna istnieje dopiero od roku, to z drużynami, które powstały w ciągu ostatnich kilku lat, udaje nam się regularnie wygrywać. Turniej ostatnio rozegrany w Warszawie pokazał, że w szybkim tempie zmniejszamy też dystans dzielący nas od światowej czołówki” mówi Mateusz Widłak – twórca reprezentacji Polski.

W Rosji, Salwadorze, Argentynie i Iranie istnieją całe ligi ampfutbolu liczące od 6 do 12 zespołów. Zawodnicy Ghany natomiast stali się bohaterami pierwszych transferów w świecie ampfutbolu. W tej chwili już czterech z nich zarabia na życie, grając w klubach tureckiej ligi.

„Nasze szanse? Jedziemy na mistrzostwa z pozycji absolutnego beniaminka. Przed każdym rywalem czujemy należny respekt, ale nie boimy się nikogo. Może być tak, że mistrzostwa będą dla nas tylko wielką nauką, ale... przecież każda taka impreza ma swojego "czarnego konia". Zatem wszystko, co ugramy w Kaliningradzie, będzie naszym sukcesem” mówi trener reprezentacji Marek Dragosz.

Każdy,  kto był na warszawskim turnieju Amp Futbol Cup, albo na jednym z meczów kadry z pełnosprawnymi drużynami, wie że największym atutem naszej reprezentacji jest zaangażowanie i walka o każdy centymetr boiska:

„Pojedziemy gryźć  trawę i nikomu łatwo punktów nie oddamy. Będziemy walczyć o dobry wynik, żeby wrócić  do Polski z podniesionymi głowami. Kule będą się łamać!” zapowiada Mateusz Kabała – bramkostrzelny obrońca naszej kadry.

W drugiej grupie zagrają aktualny Mistrz Świata Uzbekistan, Mistrz Afryki Liberia, Japonia, Turcja oraz dwie drużyny, z którymi nasza reprezentacja mierzyła się już w tym roku – Anglia i Ukraina.

Zaraz po powrocie nasza reprezentacja, dzięki zaproszeniu od Polskiego Związku Piłki Nożnej, będzie miała okazję do dopingowania kadry trenera Fornalika na Stadionie Narodowym. Miejmy również nadzieję, że będzie to okazja do pochwalenia się kibicom dobrym wynikiem osiągniętym na Mistrzostwach Świata.

Wyjazd drużyny do Rosji będzie możliwy m.in. dzięki wsparciu Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Kadra reprezentacji Polski na mistrzostwa świata:

Bramkarze:
Łukasz Woźny
Łukasz Wyszyński

Zawodnicy z pola:
Mateusz Kabała
Przemysław Świercz
Kamil Rosiek
Bartosz Łastowski
Arkadiusz Werner
Marcin Guszkiewicz
Maciej Kosiorek
Mateusz Sadłowski
Bartosz Skrzypek
Sebastian Ziółkowski
Maciej Pożycki

Sztab szkoleniowy:
Marek Dragosz
Grzegorz Skrzeczek
Krzysztof Wajda
Mateusz Widłak

Terminarz grupowych meczów reprezentacji Polski:

7 października g. 12:00 (g.11:00 czasu polskiego) - POLSKA v Ghana
8 października g. 11:00 - POLSKA v Argentyna
9 października g. 11:00 - POLSKA v Salwador
10 października g. 10:00 - Rosja v POLSKA
11 października g. 12:00 - POLSKA v Iran

13 października – półfinały i mecze o miejsca 5-12

14 października – mecz o trzecie miejsce i finał

Regulamin Newslettera
pobieranie strony...
Newsletter - zapisz się!
regulamin
Zapisz się
Wideo