RozgrywkiPiłka nożna kobietORLEN Puchar PolskiAktualnościMedyk Konin triumfuje w finale Pucharu Polski kobiet Powrót

AktualnościPuchar Polski kobiet

Medyk Konin triumfuje w finale Pucharu Polski kobiet

31 / 05 / 17 Autor: PZPN

Piłkarki Medyka Konin w finale Pucharu Polski pokonały Górnika Łęczna 2:1, potwierdzając dominację na krajowym podwórku. Podopieczne Romana Jaszczaka po raz czwarty z rzędu wywalczyły dublet!

Środowy mecz w Radomiu, który na żywo obejrzało 3420 widzów, był trzecim kolejnym starciem w finale Pucharu Polski pomiędzy Medykiem a Górnikiem. Niespodzianki nie było i podobnie jak rok temu we Włocławku i dwa lata temu w Gdyni, górą były koninianki. Był to dla nich jednocześnie ósmy triumf w rozgrywkach.

Łęcznianki po cichu liczyły na korzystny wynik. W tym roku zdołały już zremisować u siebie z Medykiem w Ekstralidze, a w miniony weekend przegrały w Koninie tylko 1:2, tracąc gola w ostatniej minucie. Nie udało się. Już w pierwszej połowie gole Agaty Guściory i Aleksandry Sikory ustawiły mecz.

Po zmianie stron Medyk kontrolował wynik, a łęcznianki próbowały atakować. Brakowało im jednak zdecydowania pod bramką rywalek, a przede wszystkim pomysłu na rozmontowanie szczelnej defensywy Medyka. Kiedy wszyscy czekali na końcowy gwizdek, zaczęły się prawdziwe emocje.

W końcówce mistrzynie Polski nieco się rozluźniły i niespodziewanie w drugiej minucie doliczonego czasu gry, po znakomitym zagraniu Jagody Szewczuk, kontaktowego gola zdobyła Emilia Zdunek. Nie minęło 60 sekund, a po kontrataku Medyka i faulu w polu karnym, sędzia Karolina Tokarska podyktowała rzut karny. Przed szansą stanęła Anna Gawrońska, ale jej strzał obroniła Anna Palińska. Górnik miał jeszcze czas na jedną akcję i niewiele brakowało, a Anna Sznyrowska doprowadziłaby do wyrównania. Piłka po jej strzale minęła jednak poprzeczkę.

Medyk do mistrzostwa Polski w 2017 roku dołożył Puchar Polski, który jest w jego posiadaniu nieprzerwanie od 2013 roku.

Górnik Łęczna – Medyk Konin 1:2 (0:2)

Bramki: Emilia Zdunek 90+2 – Agata Guściora 33, Aleksandra Sikora 36

Górnik Łęczna: Anna Palińska – Dominika Kwietniewska, Marlena Hajduk, Natasza Górnicka, Alicja Dyguś (62. Dżesika Jaszek), Ewelina Kamczyk, Gabriela Grzywińska (90. Jagoda Szewczuk), Karolina Koch (66. Kasandra Parczewska), Emilia Zdunek, Agnieszka Jędrzejewicz (60. Weronika Zawistowska), Anna Sznyrowska

Medyk Konin: Anna Szymańska – Aleksandra Sikora, Radosława Sławczewa, Paulina Dudek, Maria Ficzay, Agata Guściora (77. Anastasiya Kharlanava) , Sandra Sałata, Nastassia Shuppo, Dagmara Grad, Anna Gawrońska, Liliana Kostowa