RozgrywkiPiłka nożna kobietORLEN Puchar PolskiAktualnościFinał dla "Medyczek" i "Akademiczek" Powrót

AktualnościPuchar Polski kobiet

Finał dla "Medyczek" i "Akademiczek"

30 / 03 / 14 Autor: MR

Medyk Konin i AZS Wrocław zagrają w tegorocznym finale Pucharu Polski kobiet. O awansie tej drugiej drużyny decydowal konkurs rzutów karnych.

Wrocławianki zmierzyły się dzisiaj na wyjeździe z Górnikiem Łęczna. 120 minut gry nie przyniosło żadnych bramek, które padły dopiero w konkursie "jedenastek". Próbę nerwów 4:3 wygrały piłkarki AZS Wrocław, które będą miały szansę zdobyć piąty krajowy puchar w historii klubu.

Finałowy rywal będzie jednak bardzo wymagający, bowiem w sobotnim półfinale Medyk Konin rozbił na wyjeździe GOSiRKi Piaseczno aż 6:0. Losy spotkania rozstrzygnęły się już praktycznie po 30 minutach gry, kiedy to "Medyczki" prowadziły 4:0. Jako pierwsza na listę strzelców wpisała się Anna Gawrońska, a kolejne bramki strzelały Marta Woźniak (dwie - na zdjęciu), Aleksandra Sikora (dwie) oraz Katarzyna Konat. Medyk również stanie przed szansą zdobycia  piątego Pucharu Polski.

Wyniki 1/2 finału:

KS GOSiRKi Piaseczno - KKPK Medyk Konin 0:6

GKS Górnik Łęczna - KS AZS Wrocław 0:0, karne 3:4

Finał Pucharu Polski kobiet sezonu 2013/14 zostanie rozegrany 11 czerwca w Ostródzie.