RozgrywkiPiłka nożna kobietAktualnościTrzeci z rzędu tytuł mistrzowski Medyka Konin Powrót

AktualnościPiłka nożna kobiet

Trzeci z rzędu tytuł mistrzowski Medyka Konin

14 / 05 / 16 Autor: PZPN

Piłkarki Medyka Konin na cztery kolejki przed zakończeniem rozgrywek Ekstraligi mogą świętować trzecie z rzędu mistrzostwo. Podopieczne Romana Jaszczaka w 23. kolejce rozgromiły Zagłębie Lubin aż 5:0.

Strzelanie w Lubinie rozpoczęła Katarzyna Daleszczyk, która do siatki rywalek trafiła w 23. minucie. Piłkarki z Konina do przerwy schodziły dwubramkową zaliczą, kiedy w końcówce pierwszej połowy wynik spotkania podwyższyła Agata Tarczyńska. Po zmianie stron padły jeszcze trzy bramki, a piłkarki Jaszczaka na ich zdobycie potrzebowały zaledwie siedem minut. Ponownie na listę strzelców wpisała się Daleszczyk, a po jednym trafieniu dołożyły jeszcze Liliana Kostova i Anna Gawrońska.

KGHM Zagłębie Lubin – KKPK Medyk Konin 0:5 (0:2).

Bramki: K. Daleszczyk 23', 61', A. Tarczyńska 43', L. Kostova 63', A. Gawrońska 68'.