AktualnościEkstraklasa futsal

Kapitalna połowa Wisły

25 / 11 / 14 Autor: PZPN

W najciekawszym meczu 8. kolejki Futsal Ekstraklasy Clearex Chorzów pokonał na własnym parkiecie aktualnego mistrza kraju z Bielsku-Białej. Samodzielnym liderem została Wisła Krakbet Kraków.

Już w piątkowy wieczór sympatycy futsalu nie mogli narzekać na brak emocji. KGHM Euromaster Chrobry Głogów w przeciągu trzech minut wyszło na prowadzenie z Gwiazdą Ruda Śląska 3:0. Beniaminek nie złożył jednak broni i w 30. minucie gry doprowadził do rezultatu 3:3. Ostatni głos należał jednak do gospodarzy, którzy po trafieniu Piotra Pietruszko zwyciężyli 4:3.

W sobotę wszystkie oczy były skierowane na Chorzów, gdzie Clearex podejmował Rekord Bielsko-Biała. Pełne emocji spotkanie zakończyło się wygraną chorzowian 4:3, którzy po raz trzeci z rzędu pokonali na własnym parkiecie "Rekordzistów". Tego samego dnia pewną wygraną odniosła Gatta Active Zduńska Wola, która u siebie ograła AZS UŚ Katowice 7:3.

Niedziela bez dwóch zdań należała do Wisły Krakbet Kraków, która w kapitalnym stylu rozbiła GAF Jasna Gliwice. "Biała Gwiazda" pomiędzy 8. a 20. minutą gry zdobyła aż osiem bramek, dzięki czemu na przerwę schodziła z prowadzeniem 8:1! Królem polowania został Oleksandr Bondar, który zdobył trzy bramki. Całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem Wisły 8:2, która wskoczyła na fotel lidera. W drugim sobotnim meczu Red Devils FC Chojnice pokonali AZS UG Gdańsk 2:1.

Kolejkę zakończyło spotkanie rozegrane w Pniewach, gdzie tamtejszy beniaminek rozgrywek - Red Dragons odnieśli trzecie zwycięstwo w tym sezonie, pokonując Pogoń 04 Szczecin 2:1.

Aktualna tabela Futsal Ekstraklasy - kliknij TUTAJ.

Wyniki 8. kolejki Futsal Ekstraklasy:

KGHM Euromaster Chrobry Głogów - Gwiazda Ruda Śląska 4:3 (3:1)
Bramki: Ł. Pieczyński, Lebiedziński, Pietruszko 2 - Piasecki, Siadul, Łuszczek.

Clearex Chorzów - Rekord Bielsko-Biała 4:3 (3:1)
Bramki: Łopuch, Grecz, Wojtyna, Salisz - Szymura, Polasek, Marek.

Gatta Active Zduńska Wola - AZS UŚ Katowice 7:3 (3:1)
Bramki: Krawczyk, Milewski 2, Marciniak, Adamski, Stanisławski, Sobalczyk - Piskorz 2, Korczyński.

Wisła Krakbet Kraków - GAF Jasna Gliwice 8:2 (8:1)
Bramki: Bondar 3, Vakhula, Jonczyk 2, Wojciechowski 2 - Mizgajski, Dura.

Red Devils FC Chojnice - AZS UG Gdańsk 2:1 (0:0)
Bramki: Kriezel, Sobański - Poźniak.

Red Dragons Pniewy - Pogoń 04 Szczecin 2:1 (2:0)
Bramki: Skrzypek, Wachoński - Kubik.