ReprezentacjeReprezentacje młodzieżoweReprezentacja U-21AktualnościU-21: Zabrakło skuteczności... Polska przegrywa z Bułgarią Powrót

AktualnościReprezentacja młodzieżowa U-21

U-21: Zabrakło skuteczności... Polska przegrywa z Bułgarią

26 / 03 / 24 Autor: PZPN

Nie udało się reprezentacji Polski do lat 21 zakończyć marcowego zgrupowania z kompletem punktów. Po wyjazdowej wygranej nad Izraelem w domowym meczu na chorzowskim Stadionie Śląskim Polacy sprawili przykrą niespodziankę swoim kibicom przegrywając 0:1 z niżej notowaną Bułgarią. Jedyną bramkę zdobył po blisko godzinie gry Martin Petkov. – To był jedyny strzał rywali w drugiej połowie – smucili się po meczu nasi kadrowicze.

W porównaniu do poprzedniego meczu eliminacyjnego z Izraelem trener Adam Majewski zdecydował się na cztery zmiany w wyjściowym składzie. Szansę od pierwszej minuty otrzymali między innymi Maksymilian Pingot oraz Kajetan Szmyt, którzy dobrze pokazali się w czwartek. Od pierwszej minuty zagrał również Dominik Marczuk, natomiast Kacper Urbański zastąpił w składzie Kacpra Kozłowskiego. Tego ostatniego dopadła choroba i dzisiaj rano zapadła decyzja, że pozostanie w hotelu.

W ataku trener Majewski postawił na poznańskie trio: Kajetan Szmyt - Filip Marchwiński - Filip Szymczak, ale w pierwszych minutach więcej pracy mieli nasi defensorzy. Pierwszą groźną akcję przeprowadzili nasi rywale w siódmej minucie spotkania, ale po dograniu Georgi Nikolova dwie próby Stanislava Shopova zostały w ostatniej chwili zablokowane.

Bułgarzy w premierowym kwadransie sprawiali lepsze wrażenie, kilkukrotnie starając się urywać naszym zawodnikom z lewej strony. Aktywny w tych próbach był zwłaszcza Nikolov, ale nie przynosiło to żadnego zagrożenia dla naszej bramki. Biało-czerwoni rozkręcali się powoli, pierwszy strzał, jednak zupełnie niecelny, po kwadransie gry oddał Jakub Kałuziński.

Tuż przed przerwą biało-czerwoni stworzyli natomiast najlepszą okazję w całym spotkaniu. Po rzucie rożnym i dograniu piłki przez Ariela Mosóra głową z bliskiej odległości starał się zaskoczyć golkipera rywali Kacper Urbański. Damyan Hristov był jednak na posterunku, a zawodnik włoskiej Bologni musiał obejść się smakiem.

W drugiej odsłonie pierwszy sygnał do ataku dał Jakub Kamiński, który kilkukrotnie mocno ruszył na lewej stronie. Polacy mieli przewagę w tym fragmencie, ale wystarczyła jedna kontra Bułgarów i wejście ze środkowej linii Petkova, by to nasi rywale cieszyli się z gola. Najbardziej doświadczony w ekipie rywali ofensywny pomocnik (10 występów i dwie bramki w pierwszej reprezentacji) popisał się precyzyjnym strzałem, którego nie był w stanie obronić Kacper Tobiasz.

Po stracie gola Polacy atakowali z jeszcze większą intensywnością, ale próby te nie przekładały się na sytuacje bramkowe. Sporo ożywienia w nasze poczynania wniósł zmiennik w dzisiejszym spotkaniu Michał Rakoczy, ale grający głęboko w defensywie Bułgarzy nie dali się zaskoczyć. Polska ostatecznie przegrała 0:1 i okazji do rehabilitacji będzie musiała szukać we wrześniowym meczu rewanżowym. – Liczę, że po kolejnym zgrupowaniu będziemy w dużo lepszych nastrojach – mówił po meczu Jakub Kamiński.