AktualnościReprezentacja młodzieżowa U-21

U-21: Dwa ciosy i porażka Polaków z Serbami

26 / 03 / 19 Autor: PZPN

Marcowe zgrupowanie reprezentacja Polski do lat 21 zakończyła porażką 0:2. We wtorkowym spotkaniu w Grodzisku Wielkopolskim biało-czerwoni zostali pokonani przez Serbów po trafieniach Erhana Masovicia i Lazara Randelovicia. Polakom nie udało się wykreować zbyt wielu szans do zdobycia bramki. Najlepszą sytuację w pierwszej połowie miał Szymon Żurkowski, ale jego uderzenie znakomicie obronił serbski golkiper.

Trener Czesław Michniewicz, w porównaniu do poprzedniego meczu w Bristolu z Anglią, na kolejne towarzyskie spotkanie w wyjściowej jedenastce dokonał kilka zmian. Z Serbią od pierwszych minut wystąpił między innymi Dominik Jończy, Kamil Jóźwiak, a w bramce stanął Bartłomiej Drągowski. Dodatkowo kadra młodzieżówki została wzmocniona dwoma zawodnikami, którzy dołączyli do drużyny po zgrupowaniu pierwszej reprezentacji, czyli Szymon Żurkowski oraz Robert Gumny.

Biało-czerwoni długo nie mogli przebić się przez serbską defensywę. Próbowali szukać swoich sytuacji poprzez dośrodkowania bokami. Wrzucał Sebastian Szymański, z drugiej strony zagrywał Robert Gumny, ale nie udało się doprowadzić do większego zagrożenia. Zdecydowanie bliżej trafienia byli Serbowie. Skuteczny między słupkami był Bartłomiej Drągowski, który sparował uderzenie Urosa Racicia na rzut rożny. Dużo szczęścia było pod naszą bramką kilka minut później, bo piłka po strzale Erhana Masovicia zatrzymała się na słupku.

Na pierwszy celny strzał reprezentacji Polski trzeba było czekać do 39. minuty. Po zagraniu Roberta Gumnego, przed dogodną sytuacją stanął Szymon Żurkowski. Po uderzeniu naszego pomocnika świetnie zachował się golkiper Serbów, który sparował futbolówkę na rzut rożny. Do przerwy na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis. Początek na pewno należał do Serbów, którzy stworzyli sobie lepsze okazje, później dochodzili do sytuacji biało-czerwoni. Podopiecznym trenera Michniewicza zabrakło jednak strzału w światło bramki.

Obraz meczu w drugiej połowie nie zmienił się – nie oddawano groźnych strzałów, ale do czasu. Decydujące ciosy zadali niestety Serbowie w końcówce spotkania. Po długim przerzucie ze środka boiska do piłki dopadł Lazar Randelović. Po jego próbie Bartłomiej Drągowski odbił futbolówkę, ale niestety już przy strzale Erhana Masovicia Serbowie wyszli na prowadzenie. Przed końcem regulaminowego czasu gry wynik ustalił Lazar Randelović.

26 marca 2019, 15:00 – Grodzisk Wielkopolski

Polska – Serbia 0:2 (0:0)

Bramki: Erhan Masović 71, Lazar Randelović 87

Polska: 1. Bartłomiej Drągowski – 4. Robert Gumny (46, 5. Karol Fila), 3. Mateusz Wieteska, 15. Dominik Jończy, 20. Paweł Stolarski (86, 6. Damian Gąska) – 7. Kamil Jóźwiak (75, 13. Mateusz Wdowiak), 16. Patryk Dziczek (75, 24. Patryk Klimala), 18. Szymon Żurkowski (46, 19. Filip Jagiełło), 8. Jakub Piotrowski (62, 17. Bartosz Kapustka), 10. Sebastian Szymański (62, 23. Konrad Michalak) – 11. Adam Buksa (62, 9. Karol Świderski)

Serbia: 1. Filip Manojlović (46, 23. Dragan Rosić) – 6. Miladin Stevanović (90, 13. Dejan Kerkez), 14. Vukasin Jovanović (90, 4. Nemanja Calasan), 15. Srdan Babić, 3. Aleksa Terzić – 19. Lazar Randelović (90, 17. Aleksandar Dordević), 10. Uros Racić, 5. Erhan Masović (90, 16. Njegos Petrović), 18. Igor Zlatanović (59, 22. Nemanja Vucić), 7. Luka Adzić (59, 20. Petar Micin) – 9. Dejan Joveljić (64, 11. Ivan Saponjić).

Żółte kartki: Randelović, Vucić.

Ssędziował: Tomasz Wajda