ReprezentacjeReprezentacje młodzieżoweReprezentacja U-21AktualnościU-21: Udany start Polaków w eliminacjach. Biało-czerwoni pokonali Gruzinów Powrót

AktualnościReprezentacja młodzieżowa U-21

U-21: Udany start Polaków w eliminacjach. Biało-czerwoni pokonali Gruzinów

01 / 09 / 17 Autor: PZPN

Od zwycięstwa biało-czerwoni rozpoczęli eliminacje mistrzostw Europy, które w 2019 roku zostaną rozegrane na włoskich boiskach. W pierwszym meczu reprezentacja Polski do lat 21 pod wodzą debiutującego w tej kadrze trenera Czesława Michniewicza, pokonała na wyjeździe Gruzję, a zwycięstwo 3:0 dały dwie bramki Dawida Kownackiego i jedna Bartosza Kapustki.

Jeszcze przed przerwą Polacy mieli bardzo dobre sytuacje strzeleckie i co najmniej dwie z nich mogły zakończyć się bramkami. Prawdziwe strzelanie biało-czerwoni zafundowali swoim rywalom już po zmianie stron i w niespełna kwadrans potężnie wstrząsnęli Gruzinami, wbijając aż trzy bramki. Wynik spotkania w 58. minucie otworzył Dawid Kownacki, który pewnym uderzeniem z rzutu karnego pokonał golkipera gospodarzy. „Kownaś” dublet zanotował w 65. minucie, gdy umieścił piłkę w siatce po rozegraniu rzutu rożnego.

Chwilę później zasłużone zwycięstwo Polaków przypieczętował Bartosz Kapustka. Zawodnik wypożyczony do Freiburga popisał się kapitalnym rajdem lewą stroną boiska, zwiódł trzech rywali zawodników i strzałem prawą nogą ustalił wynik spotkania.

Kolejnym rywalem podopiecznych trenera Czesława Michniewicza w eliminacjach mistrzostw Europy będzie zespół z Finlandii. Spotkanie zostanie rozegrane 6 października o godzinie 20:00 w Łodzi.

1 września 2017, 18:00 – Gori

Gruzja – Polska 0:3 (0:0)

Bramki: Dawid Kownacki 58 (k), 65, Bartosz Kapustka 71

Polska: 1. Bartłomiej Drągowski - 15. Jakub Bartosz, 4. Mateusz Wieteska, 5. Paweł Bochniewicz, 20. Robert Gumny - 7. Szymon Żurkowski, 8. Jakub Piotrowski, 10. Sebastian Szymański (88, 18. Paweł Tomczyk), 17. Bartosz Kapustka (85, 6. Damian Rasak) - 9. Dawid Kownacki, 19. Oskar Zawada (66, 13. Karol Świderski).

Żółte kartki: Beridze, Mamuczaszwili, Kochreidze.

Sędziował: Fedayi San (Szwajcaria)