AktualnościReprezentacja młodzieżowa U-20

U-20: Remis ze Szwajcarią

01 / 09 / 16 Autor: PZPN

Od remisu rozpoczęła udział w Turnieju Czterech Narodów reprezentacja Polski U-20. Biało-czerwoni dość pechowo zremisowali ze Szwajcarią 2:2, tracąc prowadzenie w ostatnim kwadransie.

Polacy otworzyli wynik w 20. minucie gry po uderzeniu Oskara Zawady. Gdy nieco ponad kwadrans po przerwie Konrad Michalak podwoił stan posiadania, wydawało się, że Polacy rozpoczną turniej od zwycięstwa. Mogli prowadzić jeszcze wyżej, ale Mateusz Wieteska nie zdołał pokonać z rzutu karnego Gregora Kobela. Prowadzenie nieco uśpiło biało-czerwonych, co skrzętnie wykorzystali Szwajcarzy. Najpierw zdobyli bramkę kontaktową, a w ostatniej minucie do remisu doprowadził Tobias Schattin.

W kolejnym meczu Polacy zagrają z Włochami. Spotkanie odbędzie się 6 września o godz. 17:00 w Świnoujściu, a rywalem naszej kadry będą Niemcy.

1 września 2016, Chailly-Montreux
Szwajcaria – Polska 2:2 (0:1)

Bramki: Djibril Sow 78 k, Tobias Schattin 90 – Oskar Zawada 20, Konrad Michalak 62.
Szwajcaria: 1. Gregor Kobel – 2. Nicolas Stettler (85, 15. Tobias Schattin), 4. Silvan Hefti, 5. Sandro Lauber, 3. Linus Obexer – 7. Dereck Kutesa (68, 17. Neftali Manzambi), 8. Charles Pickel (78, 16. Maxime Dominguez), 6. Nicolas Haas, 10. Djibril Sow, 11. Joao Pedro Abreu – 9. Nicolas Hunziker (68, 18. Marko Dangubic).
Polska: 12. Damian Węglarz – 6. Robert Bartczak, 20. Jan Bednarek, 5. Mateusz Wieteska, 2. Kamil Dankowski – 11. Mateusz Wdowiak (62, 8. Rafał Makowski), 19. Filip Jagiełło (71, 14. Jakub Piotrowski), 16. Damian Rasak (61, 13. Bartosz Wolski), 10. Robert Janicki (46, 18. Konrad Michalak), 17. Oktawian Skrzecz (70, 3. Artur Siemaszko) – 9. Oskar Zawada (83, 15. Szymon Walczak).
Żółte kartki: Lauper, Obexer, Haas – Skrzecz, Bednarek, Makowski.
Sędziował: Claudio Gavillucci (Włochy).