AktualnościReprezentacja młodzieżowa U-20

U-20: Skład na mecz z Włochami

09 / 09 / 14 Autor: PZPN

Znamy już skład reprezentacji Polski do lat 20 na mecz Turnieju Czterech Narodów z Włochami. Pięć dni wcześniej młodzieżowa kadra Polski zremisowała ze Szwajcarią 1:1. – Jeżeli jesteśmy drużyną zdyscyplinowaną i nie boimy się rywala to mamy szansę osiągać korzystne rezultaty – mówił po meczu trener Miłosz Stępiński.

Skład Polaków: 1. Oskar Pogorzelec – 5. Sebastian Rudol, 4. Gracjan Horoszkiewicz, 3. Jarosław Jach, 2.  Jonatan Straus – 6. Lukas Klemenz, 8. Radosław Murawski, 11. Przemysław Frankowski, 10. Martin Kobylański, 7. Łukasz Wroński – 9. Mariusz Stępiński

Remis ze Szwajcarami był bardzo korzystnym rezultatem, ponieważ to goście zdominowali biało-czerwonych i zmusili ich do popełniania prostych błędów w defensywie. – Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była naprawdę rozczarowująca. Przed meczem postawiliśmy sobie pewne cele, ale  później nie wyglądało to tak, jak zakładaliśmy w szatni –analizował po spotkaniu trener kadry U20.

Helweci kontrolowali przebieg gry do momentu utraty bramki. W 74. minucie fatalnie zachował się bramkarz gości Ulisse Pelloni, który przepuścił lekki strzał Radosława Murawskiego. Wynik do końca meczu nie uległ już zmianie i Polacy szczęśliwie zremisowali ze Szwajcarią 1:1. Mecz jednak miał dwa oblicza. – W drugiej połowie zdecydowałem się dokonać kilku zmian, weszła „druga fala uderzeniowa” i zrobiła to, co wspólnie zakładaliśmy. Od razu było widać ogromną różnicę w stosunku do pierwszej odsłony spotkania. Mamy po tym meczu materiał do przemyśleń. Wyciągniemy pewne wnioski i sprawimy, że w starciu z Włochami nie będziemy już popełniać takich błędów. Przeprowadzę rozmowy z moimi zawodnikami i na pewno obudzę w nich ducha walki. Jeżeli jesteśmy zdyscyplinowani i nie boimy się rywala, to mamy szansę osiągać korzystne rezultaty – kończy Miłosz Stępiński.

Towarzyski pojedynek z Italią rozpocznie się o godzinie 15:00 we włoskiej Andrii.