ReprezentacjeReprezentacje młodzieżoweReprezentacja U-19AktualnościU-19: Porażka na koniec z Portugalią Powrót

AktualnościReprezentacja młodzieżowa U-19

U-19: Porażka na koniec z Portugalią

29 / 03 / 17 Autor: PZPN

Reprezentacja Polski do lat 19 pod wodzą Dariusza Dźwigały przegrała z Portugalią i nie wywalczyła sobie awansu w rundzie Elite eliminacji mistrzostw Europy. Jedynego gola dla biało-czerwonych zdobył Marcin Listkowski.

Polacy przystąpili do tego spotkania osłabieni brakiem Krystiana Bielika oraz Kamila Wojtkowskiego. Jednak mimo to młodzi biało-czerwoni mocno zaczęli mecz, dobre szanse mieli Płacheta oraz Listkowski, z kolei strzał Adamczyka obronił bramkarz. Ładną grę podsumował kapitan drużyny, Marcin Listkowski, który dał prowadzenie. Niestety niedługo później Rui Pedro w sytuacji sam na sam z Majeckim pokonał golkipera Polaków i doprowadził przed przerwą do remisu.

Druga połowa również obfitowała w szanse dla obu stron. Szymański uderzył głową obok słupka, w odpowiedzi Messaque Dju przestrzelił w prostej sytuacji. Kwadrans przed końcem po zamieszaniu w polu karnym ładnym wolejem gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Diogo Queiros, jeszcze kilka minut później zawiedli obrońcy i trzeciego gola strzelił Rui Pedro.
Polacy nie wywalczyli awansu - w pierwszym spotkaniu pokonali Turcję (1:0), w kolejnym przegrali z Chorwacją (0:2). Na mistrzostwa Europy pojedzie Portugalia.