ReprezentacjeReprezentacje młodzieżoweReprezentacja U-19AktualnościU-19: Świetny początek Polaków w el. ME Powrót

AktualnościReprezentacja młodzieżowa U-19

U-19: Świetny początek Polaków w el. ME

06 / 10 / 16 Autor: PZPN

Kapitalnie rozpoczęła rywalizację w I rundzie eliminacji mistrzostw Europy reprezentacja Polski U19. Zespół Rafała Janasa rozbił Macedonię 4:0, a dwie bramki zdobył Kamil Wojtkowski.

W pierwszej fazie eliminacji do finałów turnieju w Gruzji Polacy rywalizują w grupie 11 z Macedonią, Słowacją i Irlandią Północną. W pierwszym meczu los skojarzył biało-czerwonych z Macedończykami. Polacy doskonale wykonali swoje zadanie i zwyciężyli 4:0.

Pierwsza połowa w wykonaniu drużyny Rafała Janasa nie była porywająca, ale druga rozpoczęła się już świetnie. Trzy minuty po wznowieniu gry Kamil Jóźwiak zdobył pierwszą bramkę w meczu. Zmotywowani powodzeniem Polacy ruszyli do dalszych ataków i szybko przyniosło to kolejne efekty. Dwa błyskawiczne ciosy wyprowadził Kamil Wojtkowski i biało-czerwoni już do końca kontrolowali przebieg gry. Nie poprzestali jednak na trzech celnych uderzeniach. Osiem minut przed końcem wprowadzony po przerwie Paweł Tomczyk po raz czwarty pokonał bramkarza Macedonii, ustalając tym samym wynik spotkania.

Następny mecz reprezentacja Polski rozegra 8 października o 15:30 w Inowrocławiu. Transmisję ze spotkania można będzie zobaczyć na portalu Łączy Nas Piłka!