ReprezentacjeReprezentacje młodzieżoweReprezentacja U-19Aktualności[WIDEO]: Bez punktów i awansu. Smutne pożegnanie z turniejem kadry do lat 19 Powrót

AktualnościReprezentacja młodzieżowa U-19

[WIDEO]: Bez punktów i awansu. Smutne pożegnanie z turniejem kadry do lat 19

19 / 05 / 15 Autor: PZPN

Nie udało się pożegnanie z rozgrywkami reprezentacji Polski do lat 19. Biało-czerwoni przegrali 0:2 z Bośnią i Hercegowiną w swoim ostatnim meczu turnieju II rundy eliminacji mistrzostw Europy. W 37. minucie Paweł Stolarski nie wykorzystał rzutu karnego. Polacy już wcześniej stracili szanse na awans. Zajęli ostatnie miejsce w grupie piątej.

19 maja 2015, 17:00 – Mostar
Bośnia i Hercegowina – Polska 2:0 (0:0)
Bramki: Nemanja Andušić 63, Mićo Kuzmanović 76
Bośnia i Hercegowina: Goran Karačić – Adel Halilović, Marko Mihojević, Arman Čorović, Eldar Čivić – Kerim Memija (55. Mićo Kuzmanović), Andrej Modić, Samir Radovac (78. Stipe Lončar), Amer Gojak, Nemanja Andušić – Alen Jurilj (70. Dženis Beganović).
Polska: Jakub Wrąbel – Paweł Stolarski (60. Mateusz Wdowiak), Mateusz Wieteska, Jan Bednarek, Michael Olczyk – Adam Buksa, Jakub Kuzdra (68. Grzegorz Tomasiewicz), Rafał Makowski, Oskar Zawada, Kamil Dankowski – Sebastian Musiolik (77. Paweł Łysiak).
Żółte kartki: Andušić – Stolarski, Makowski.
Sędziował: Þorvaldur Árnason (Islandia).

W 37. minucie Paweł Stolarski (Polska) nie wykorzystał rzutu karnego (Goran Karačić obronił).

W drugim dzisiejszym spotkaniu Ukraina wygrała 2:0 z Czarnogórą i awansowała do turnieju finałowego. Biało-czerwoni zajęli ostatnie miejsce w grupie piątej. Nie zdołali zdobyć ani jednego punktu. Strzelili trzy gole i stracili osiem.

Mistrzostwa Europy odbędą się w dniach 6-19 lipca w Grecji. Do turnieju finałowego awansują zwycięzcy każdej z siedmiu grup.