ReprezentacjeReprezentacje młodzieżoweReprezentacja U-18AktualnościU-18: Reprezentacja Polski zwycięska w turnieju we Francji! Powrót

AktualnościReprezentacja młodzieżowa U-18

U-18: Reprezentacja Polski zwycięska w turnieju we Francji!

25 / 09 / 22 Autor: PZPN

Reprezentacja Polski U-18, której trenerem jest Wojciech Kobeszko, zmierzyła się z Francją w swoim ostatnim meczu turnieju w Limoges. Spotkanie zostało przerwane w 77. minucie przy stanie 3:2 dla biało-czerwonych i zostało zweryfikowane jako walkower dla Polski, która wygrała cały turniej. – Turniej w Limoges był rozgrywany zgodnie z przepisami Francuskiego Związku Piłki Nożnej. Nasi rywale otrzymali cztery czerwone kartki i ich drużyna została zdekompletowana. Oznacza to walkower na korzyść Polski – wyjaśnił Maciej Chorążyk, kierownik reprezentacji U-18.

25 września 2022, Limoges

Francja – Polska 2:3 (2:2)

Bramki: Mokrane Bentoumi 22, Ilyes Housni 25 – Oliwier Sławiński 6, Olaf Kozłowski 27, Kacper Masiak 70.

Francja: 1. Lisandru Olmeta – 2. Saël Kumbedi, 3. Jeanuël Belocian, 4. Mamadou Sarr, 5. Elyaz Zidane, 7. Mokrane Bentoumi (64, 13. Christian Mawissa Elebi), 8. Valentin Atangana Edoa, 9. Ilyes Housni, 11. Eliesse Ben Seghir (64, 19. Darnell Bile), 21. Yoni Gomis, 22. Jérémy Jacquet.

Polska: 1. Antoni Mikułko – 2. Mateusz Jasiński, 3. Jakub Lewicki, 4. Bartosz Tomaszewski (52, 5. Konrad Magnuszewski), 8. Oliwier Wojciechowski, 9. Oliwier Sławiński (57, 17. Mateusz Kowalski), 10. Kacper Masiak, 13. Karol Dziedzic, 14. Dariusz Stalmach, 20. Olaf Kozłowski, 21. Kacper Przybyłko.

Żółte kartki: Belocian, Gomis.

Czerwone kartki: Ilyes Housni (55. minuta), Jeanuel Belocian (60. minuta), Yoni Gomis (72. minuta), Darnell Bile (77. minuta).

Sędziował: Romain Rétif (Francja).

Mecz przerwany w 77. minucie przy stanie 2:3 dla Polski z powodu zdekompletowania drużyny gospodarzy.