AktualnościReprezentacja młodzieżowa U-17

U-17: Porażka Polaków z Rosjanami

20 / 03 / 19 Autor: PZPN

Reprezentacja Polski do lat 17 od porażki rozpoczęła turniej Elite Round. W pierwszym spotkaniu piłkarze prowadzeni przez trenera Przemysława Małeckiego przegrali z Rosjanami 2:3. Mecz bardzo dobrze rozpoczęli Polacy, bo od prowadzenia, ale sytuacja biało-czerwonych skomplikowała się, gdy czerwoną kartką w pierwszej połowie ukarany został Filip Marchwiński. Rywale wykorzystali grę w przewadze i zwycięstwo zapewnili sobie w końcówce meczu.

Kolejnym rywalem Polaków w Elite Round będą Portugalczycy, z którymi zagrają 23 marca o godzinie 13:00 w miejscowości Greenock. Ostatnim przeciwnikiem biało-czerwonych będą Szkoci (26 marca o godzinie 18:00 w Glasgow).

20 marca 2019, 14:00 – Glasgow

Polska – Rosja 2:3 (2:1)

Bramki: Mikołaj Biegański 4, Filip Marchwiński 39 – Isłam Gubżokow 17, Oleg Oznobichin 50, Jegor Szapowałow 78

Polska: 22. Kacper Bieszczad – 13. Jakub Iskra, 4. Łukasz Bejger, 3. Filip Dymerski (87, 19. Daniel Dudziński), 21. Jakub Niewiadomski – 7. Jakub Kamiński (65, 17. Jakub Górski), 6. Jan Biegański, 23. Kacper Kozłowski, 10. Michał Rakoczy (65, 9. Hubert Turski), 16. Nicola Zalewski – 11. Filip Marchwiński

Żółte kartki: Karpow, Łogaczow, Worobjow, Sandraczuk

Czerwone kartki: Filip Marchwiński (45. minuta) – Wadim Karpow (90. minuta, druga żółta)