ReprezentacjeReprezentacje młodzieżoweReprezentacja U-17AktualnościU-17: Zwycięstwo na początek turnieju kwalifikacyjnego Powrót

AktualnościReprezentacja młodzieżowa U-17

U-17: Zwycięstwo na początek turnieju kwalifikacyjnego

25 / 10 / 18 Autor: PZPN

Reprezentacja Polski do lat 17 w pierwszym meczu turnieju kwalifikacyjnego mistrzostw Europy wygrała w Ząbkach z Finlandią 2:1. Prowadzenie dla Finów zdobył już w 9. minucie Eetu Rissanen, wyrównał w 70. minucie Nicola Zalewski. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w doliczonym czasie gry Filip Marchwiński. Biało-czerwonych czekają jeszcze dwa spotkania turnieju. Ich rywalami będą Luksemburg (28 października, Ząbki) oraz Francja (31 października, Ząbki).

25 października 2018, Ząbki
Polska – Finlandia 2:1 (0:1)
Bramki:
Nicola Zalewski 70, Filip Marchwiński 90 – Eetu Rissanen 9.
Polska: 1. Mikołaj Biegański – 2. Nikodem Niski, 4. Łukasz Bejger, 5. Jakub Niewiadomski, 13. Jakub Iskra – 15. Marcel Wędrychowski (59, 17. Jakub Górski), 8. Kacper Kozłowski, 11. Filip Marchwiński, 10. Michał Rakoczy (82, 6. Jan Biegański), 7. Jakub Kamiński (46, 16. Nicola Zalewski) – 9. Filip Szymczak (66, 18. Hubert Turski).
Finlandia: 1. Martias Niemela – 3. Lauri Kesti, 5. Ville Koski, 4. Tony Miettinen, 15. Lassi Forss – 7. Samuel Anini (46, 18. Eetu Mommo), 8. Santeri Vaananen, 6. Juho Kilo (68, 16. Adam Marhiev) – 9. Eetu Rissanen (68, 14. Doni Arifi), 11. Juho Ojanen (87, 2. Juho Lehtiranta), 10. Naatan Skytta (46, 20. Martin Salin).
Żółte kartki: Marchwiński, Niewiadomski, Zalewski, Turski – Miettinen, Vaananen.
Sędziował: Dumitri Muntean (Mołdawia).