AktualnościReprezentacja młodzieżowa U-17

U-17: Porażka Polaków i brak awansu

27 / 03 / 18 Autor: PZPN

Nie tak miał wyglądać finisz eliminacji Elite Round w wykonaniu reprezentacji do lat 17. Drużyna Bartłomieja Zalewskiego przegrała z Irlandią 0:1 i nie awansowała do mistrzostw Europy w Anglii. W tabeli biało-czerwonych wyprzedziła także Gruzja.

Pierwsza połowa była słaba i asekuracyjna z obydwu stron, ale to Polacy mieli lepsze szanse: po dalekim wyrzucie z autu i przebitce gola mógł strzelić Richert, lecz nie skierował piłki do siatki. Najlepsza okazja zdarzyła się tuż przed przerwą, gdy uderzał głową Pleśnierowicz, ale obrońca ostatnią interwencją na linii bramkowej uratował Irlandczyków.

Druga połowa zaczęła się równie nerwowo, ale to Polacy popełnili pierwszy i decydujący o obliczu meczu błąd. Po kompletnie nieudanym dośrodkowaniu Irlandczyków sędzia ku zaskoczeniu wszystkich wskazał na rzut karny dla gości. Okazało się, że faulował Pleśnierowicz w pojedynku z dala od akcji. W 48. minucie Parrot pewnie wykonał jedenastkę i Irlandia prowadziła.

Trener Zalewski dokonał dwóch zmian, Polska miała swoje okazje – uderzał niecelnie Bida, także Nawrocki i Karbownik zmarnowali szanse – ale Irlandia dosyć spokojnie dowiozła końcowy wynik. W drugim spotkaniu Gruzja wysoko wygrała z Macedonią (6:1), co oznacza, że zajmie drugie miejsce w grupie. Nawet ono może jednak nie dać awansu na mistrzostwa Europy.

Polska 0:1 (0:0) Irlandia

Bramka: Parrot 48’

Polska: 1. Marcel Lotka - 2. Karol Smajdor, 5. Wiktor Pleśnierowicz, 4. Maik Nawrocki, 14. Michał Bogacz (59, 11. Olaf Kobacki) - 7. Paweł Żuk (55, 19. Mateusz Żukowski), 6. Michał Karbownik, 18. Javier Ajenjo Hyjek (67, 10. Szymon Czyż), 8. Mateusz Bogusz, 17. Patryk Richert - 9. Bartosz Bida.