ReprezentacjeReprezentacje młodzieżoweReprezentacja U-17AktualnościU-17: Polska poznała rywali w I rundzie eliminacji ME 2019 Powrót

AktualnościReprezentacja młodzieżowa U-17

U-17: Polska poznała rywali w I rundzie eliminacji ME 2019

 06 / 12 / 17 Autor: PZPN
U-17: Polska poznała rywali w I rundzie eliminacji ME 2019

W szwajcarskim Nyonie odbyło się losowanie I rundy eliminacji mistrzostw Europy do lat 17, które rozgrywane będą w maju 2019 roku w Irlandii. Reprezentacja Polski trafiła do grupy siódmej i o awans do kolejnego etapu rozgrywek będzie walczyć z Francją, Finlandią oraz Luksemburgiem. Spotkania zostaną rozegrane w dniach 25, 28 i 31 października 2018 roku.


Do pierwszej rundy eliminacji mistrzostw Europy do lat 17 przystąpią 52 reprezentacje, które zostały podzielone na trzynaście grup po cztery drużyny. W Elite Round, czyli kolejnym etapie rozgrywek, zagrają po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy, oraz cztery z trzecich miejsc, które osiągną najlepszy bilans z drużynami, które awansują w danej grupie. Awans zapewniony mają już Anglia i Niemcy, które są najwyżej rozstawionymi zespołami.

W Elite Round o awans rywalizować będą 32 drużyny, które zostaną podzielone na osiem grup. Do finałów mistrzostw Europy zakwalifikują się zwycięzcy każdej grupy oraz siedem zespołów z miejsc drugich, mające najlepszy bilans z zespołami, które zajęły pierwsze i trzecie miejsce w grupie.

Regulamin Newslettera
pobieranie strony...
Newsletter - zapisz się!
regulamin
Zapisz się
Wideo