ReprezentacjeReprezentacje młodzieżoweReprezentacja U-17Aktualności[PUCHAR SYRENKI] Polska pokonała Ukrainę. 5. miejsce biało-czerwonych Powrót

AktualnościReprezentacja młodzieżowa U-17

[PUCHAR SYRENKI] Polska pokonała Ukrainę. 5. miejsce biało-czerwonych

03 / 09 / 16 Autor: PZPN

W meczu o 5. miejsce XXXI turnieju o Puchar Syrenki reprezentacja Polski U-17 wygrała z Ukrainą 2:1. Bramki dla drużyny trenera Roberta Wójcika zdobyli Błażej Starzycki i Sebastian Walukiewicz.

Na gole w sobotnim spotkaniu trzeba było czekać do drugiej połowy. Kilka minut po wzowieniu gry prowadzenie objęli Ukraińcy, a Bartosza Mrozka, po efektownym strzale, pokonał Petro Charżewśkyj.

Mimo straconej bramki biało-czerwoni nie zamierzali rezegnować z walki o korzystny wynik. W 65. minucie do wyrównania doprowadził Błażej Starzycki, a gola na wagę zwycięstwa w 70. minucie strzelił Sebastian Walukiewicz.

Po porażce z Finlandią 1:3 drużyna prowadzona przez Roberta Wójcika pokonała Łotwę 1:0 oraz Ukrainę 2:1 i zakończyła turniej na 5. miejscu.

3 września 2016, 11:00 – Ząbki
Polska – Ukraina 2:1 (0:0)
Bramki: Błażej Starzycki 65, Sebastian Walukiewicz 70 – Petro Charżewśkyj 51

Polska: 1. Bartosz Mrozek - 4. Szymon Zalewski, 5. Sebastian Walukiewicz, 16. Jakub Kiwior, 3. Marcin Grabowski - 7. Tymoteusz Klupś (79, 17. Marcel Stefaniak), 6. Mateusz Skrzypczak (54, 8. Przemysław Bargiel), 10. Łukasz Norkowski, 11. Michał Skóraś (59, 15. Błażej Starzycki), 18. Patryk Zaucha - 9. Kacper Wełniak (58, 13. Adrian Benedyczak).

Ukraina: 1. Wiktor Babiczyn - 2. Illa Małyszkin, 3. Ołeksandr Melnyk, 4. Ihor Snurnicyn, 19. Ołeksandr Horodenko (65, 21. Taras Dmytruk) - 10. Heorhij Cytajiszwili, 15. Petro Charżewśkyj, 18. Kostiantyn Hramatik (52, 16. Wikentij Wołoszyn), 9. Artur Waszczyszyn (72, 20. Bohdan Biłoszewśkyj), 11. Jewhen Isajenko (64, 17. Serhij Dudynśkyj) - 6. Artem Chołod.

Żółte kartki: Zalewski – Snurnicyn, Horodenko.

Sędziował: Jacek Małyszek (Lublin).