AktualnościReprezentacja młodzieżowa U-17

[PUCHAR SYRENKI] Polska pokonała Łotwę!

01 / 09 / 16 Autor: PZPN

Reprezentacja Polski U-17, rywalizująca w turnieju o Puchar Syrenki, zrehabilitowała się za wtorkową porażkę 1:3 z Finlandią. Podopieczni Roberta Wójcika w drugim meczu rozgrywek pokonali Łotwę 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w pierwszej połowie spotkania Adrian Benedyczak.

Po niezbyt dobrym spotkaniu z Finlandią, biało-czerwoni do starcia z Łotwą przystąpili żądni rewanżu. Podczas rozgrywanego na stadionie w Ząbkach meczu z Łotyszami byli stroną przeważającą. Niemal przez cały czas mieli kontrolę nad przebiegiem spotkania, choć zdarzały się im momenty dekoncentracji, które starali się wykorzystać rywale. Bardzo dobrze między słupkami spisywał się jednak Mateusz Kochalski. Jedyną bramkę w 12. minucie spotkania zdobył Adrian Benedyczak.

Zwycięstwo w meczu z Łotwą oznacza, że reprezentacja Polski zagra o piąte miejsce w turnieju. Zespół Roberta Wójcika w sobotę o godz. 11:00 zmierzy się w Ząbkach z Ukrainą.