ReprezentacjeReprezentacje młodzieżoweReprezentacja U-17Aktualności[PUCHAR SYRENKI] Przegrana biało-czerwonych z Finlandią Powrót

AktualnościReprezentacja młodzieżowa U-17

[PUCHAR SYRENKI] Przegrana biało-czerwonych z Finlandią

30 / 08 / 16 Autor: PZPN

Od porażki rozpoczął się dla reprezentacji Polski do lat 17 turniej o Puchar Syrenki. Biało-czerwoni na stadionie w Ząbkach ulegli reprezentacji Finlandii 1:3. Jedyną bramkę dla zespołu Roberta Wójcika zdobył Mateusz Skrzypczak.

Reprezentanci Polski prowadzili 1:0, ale nie zdołali utrzymać korzystnego rezultatu. Zaledwie pięć minut po przerwie i trafieniach Akselia Ollili oraz Tobiasa Fagerströma przegrywali już 1:2. Po kolejnych jedenastu minutach Finowie zadali decydujący cios, a w roli killera wystąpił ponownie Fagerström.

W kolejnym spotkaniu biało-czerwoni zmierzą się z Łotwą, która w rozegranym o godz. 11:00 spotkaniu otwierającym turniej przegrała z Norwegią. Mecz z Łotyszami odbędzie się w czwartek, 1 września o godz. 11:00. Areną zmagań będzie ponownie obiekt w Ząbkach.

30 sierpnia 2016, 16:00 - Ząbki

Polska – Finlandia 1:3 (1:0)

Bramki: Mateusz Skrzypczak 34 - Akseli Ollila 48, Tobias Fagerström 50, 61

Polska: 1. Bartosz Mrozek - 2. Bartłomiej Kukułowicz, 5. Sebastian Walukiewicz, 16. Jakub Kiwior, 3. Marcin Grabowski - 7. Tymoteusz Klupś, 6. Mateusz Skrzypczak (65, 17. Marcel Stefaniak), 8. Przemysław Bargiel (41, 18. Patryk Zaucha), 15. Błażej Starzycki (53, 10. Łukasz Norkowski), 11. Michał Skóraś - 9. Kacper Wełniak (65, 13. Adrian Benedyczak).

Finlandia : 1. Otto Huuhtanen - 3. Arttu Eerola, 4. Kalle Katz, 5. Johannes Kytilä, 2. Tuure Mäntynen - 7. Jusif Ali, 6. Jaakko Oksanen, 8. Anssi Suhonen, 14. Tobias Fagerström, 17. Akseli Ollila (61, 10. Maximo Tolonen) - 9. Niklas Jokelainen (72, 16. Juho Hyvärinen).

Żółte kartki: Skrzypczak - Katz, Hyvärinen.

Sędziował: Konrad Kiełczewski (Polska).

Grano 2x40 minut.