ReprezentacjeReprezentacje młodzieżoweReprezentacja U-17AktualnościU17: Biało-czerwoni wygrywają z Irlandią po karnych Powrót

AktualnościReprezentacja młodzieżowa U-17

U17: Biało-czerwoni wygrywają z Irlandią po karnych

02 / 04 / 16 Autor: PZPN

Reprezentacja Polski do lat 17 wygrała z Irlandią po konkursie rzutów karnych i zajęła drugie miejsce w turnieju II rundy eliminacji mistrzostw Europy. Podopieczni Bartłomieja Zalewskiego zajęli ostatecznie drugie miejsce, ale nie wiadomo jeszcze czy awansują do turnieju finałowego, który odbędzie się w maju w Azerbejdżanie.

Na to, czy reprezentacja Polski U17 awansuje, trzeba poczekać do końca gier w innych grupach. Polacy zajęli drugie miejsce, ale o awansie zadecydują spotkania w grupie 6. Do turnieju finałowego awans uzyskają zwycięzcy każdej z ośmiu grup oraz siedem zespołów z drugich miejsc z najlepszym bilansem przeciwko pierwszej i trzeciej drużynie ze swojej grupy. W niedzielę swoje pojedynki rozegra grupa 6, gdzie Austria zmierzy się z Francją, a Islandia z Grecją. Po tych meczach dowiemy się, czy reprezentacji Polski U17 udało się awansować na mistrzostwa Europy.

2 kwietnia 2016, 18:00 - Pruszków (stadion MZOS)
Polska - Irlandia 0-0 k. 4-3 (0:0)
Rzuty karne: 0-1 Thomas O'Connor, 1-1 Mikołaj Kwietniewski, (1-1 Tyreke Wilson - obok bramki), 2-1 Tymoteusz Puchacz, 2-2 Daniel McKenna, 3-2 Adam Chrzanowski, 3-3 Canice Carroll, 4-3 Przemysław Macierzyński, (4-3 Glen McAuley - słupek).
Polska: 1. Kamil Grabara - 2. Paweł Olszewski, 5. Bartłomiej Gajda (52, 8. Riccardo Grym), 4. Adam Chrzanowski, 3. Tymoteusz Puchacz - 7. Marco Drawz, 17. Sebastian Szymański, 6. Tomasz Makowski, 11. Bartosz Wiktoruk (41, 18. Kacper Chodyna), 16. Mikołaj Kwietniewski - 13. Jakub Moder (58, 9. Przemysław Macierzyński).
Irlandia: 1. Mark Travers - 2. Canice Carroll, 5. Dara O'Shea, 4. Declan Rice, 3. Tyreke Wilson - 7. Lee O'Connor, 15. Thomas O'Connor, 8. Jayson Molumby, 12. Daniel McKenna, 18. Michael Murphy (64, 11. Stephen Mallon) - 10. Anthony Scully (71, 14. Glen McAuley). =
Żółte kartki: Makowski, Macierzyński - Rice, L.O'Connor.
Sędziował: Glenn Nyberg (Szwecja).
Grano 2x40 minut.