ReprezentacjeReprezentacje kobieceReprezentacja U-19Aktualności[U-19 kobiet] Druga wygrana Polek i awans do Elite Round! Powrót

AktualnościReprezentacja kobieca U-19

[U-19 kobiet] Druga wygrana Polek i awans do Elite Round!

15 / 09 / 17 Autor: PZPN

Reprezentacja Polski kobiet do lat 19 rozgromiła Gruzję 7:0 w swoim drugim meczu turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw Europy. Polki z dwoma zwycięstwami na koncie prowadzą w tabeli i mają już pewny awans do Elite Round. W poniedziałek zagrają z Rosją o pierwsze miejsce w grupie.

To był prawdziwy pokaz siły młodzieżowej reprezentacji Polski. Biało-czerwone totalnie zdominowały Gruzinki, gospodynie turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw Europy U-19. Worek z bramkami już w 8 minucie meczu otworzyła Maria Zbyrad, a w pierwszej połowie Polki strzeliły jeszcze pięć goli. Dwukrotnie z rzutu karnego trafiała Klaudia Miłek, a po jednym golu dołożyły Anna Zając, Roksana Ratajczyk i Maja Osińska. – Zagraliśmy majstersztyk – cieszy się selekcjoner Marcin Kasprowicz. – Wiadomo, że Gruzinki to jest słabszy przeciwnik, ale klasę zespołu poznaje się po tym, jak gra także z niżej notowanymi rywalami.

Polki już po pierwszej połowie gromiły Gruzinki 6:0. Dlatego w przerwie selekcjoner Marcin Kasprowicz zdecydował się zdjąć z boiska Klaudię Miłek i Weronikę Zawistowską, by dać odpocząć swoim kluczowym zawodniczkom. W tym meczu wcale nie zagrała inna doświadczona piłkarka Kasandra Parczewska. Niestety, uraz stawu skokowego wykluczył z gry Nikolę Karczewską.

W drugiej połowie Polki kontynuowały swoją dominację nad rywalkami. Stwarzały mnóstwo sytuacji, co rusz ostrzeliwały bramkę Gruzinek, lecz gola strzeliły dopiero w doliczonym czasie gry, gdy ponownie bramkarkę gospodyń pokonała Maja Osińska. Biało-czerwone oddały na bramkę Gruzinek 35 strzałów! – Czujemy satysfakcję i zadowolenie z wygranej oraz awansu. Zespół zrealizował założony plan.

Reprezentacja Polski z dwoma zwycięstwami na koncie prowadzi w grupie i może już być pewna awansu do Elite Round, czyli decydującej fazy kwalifikacji mistrzostw Europy. – To nas nie zadowala, chcemy wygrać grupę. Dlatego myślami jesteśmy już przy meczu z Rosjankami – zapewnia trener Kasprowicz.

W poniedziałek o godzinę 15:00, na zakończenie pierwszej rundy kwalifikacji, Polki zmierzą się z Rosjankami.

Polska - Gruzja 7:0 (6:0)

Bramki: Zbyrad 8, Zając 27, Ratajczyk 30, Miłek 32-karny, 40-karny, Osińska 35, 90+3

Polska: Piątek – Kuciewicz, Woś (64. Sirant), Olszewska, Turkiewicz – Zając, Zbyrad, Osińska, Zawistowska (46. Jedlińska) – Miłek (46. Kowalczyk), Ratajczyk

Gruzja: Gabunia – Janikashvili, Chkhartishvili, Minadze, Kenchoshvili, Shonia (46. Khandaziani), Dimopoulou, Khaburdzania, Epitashvili (58. Tchutchulashvili), Narsia, Kalandadze

Żółte kartki: Epitashvili, Narsia, Khaburdzania, Tchutchulashvili (Gruzja)

Sędziowała: Angelika Soeder (Niemcy)