ReprezentacjeReprezentacje kobieceReprezentacja U-19AktualnościDramatyczny remis młodych Polek z Francuzkami Powrót

AktualnościReprezentacja kobieca U-19

Dramatyczny remis młodych Polek z Francuzkami

07 / 04 / 14 Autor: PZPN

Po raz drugi z rzędu kadra Polski kobiet U-19 w pechowych okolicznościach straciła punkty w turnieju eliminacyjnym do ME. Po porażce ze Szwecją, tym razem Polki zremisowały z Francją 2:2.

Po pierwszej połowie spotkania biało-czerwone prowadziły z gospodyniami turnieju eliminacyjnego 2:0, a dwie bramki zdobyła niezawodna Ewa Pajor. W drugiej odsłonie przewaga Francuzek rosła z każdą minutą, ale jeszcze w 87. minucie gry Polki wciąż prowadziły różnicą dwóch bramek. Niestety, Francja rzutem na taśmę i dzięki bramkom Ouleymaty Sarr i Kadidiatou Diani doprowadziła do remisu 2:2.

W drugim meczu Grupy 3 Szwecja wygrała z Rumunią 1:0 (0:0). Takie rezultaty wykluczają szanse biało-czerwonych na awans do turnieju finałowego.

Francja U-19 - Polska U-19 2:2 (0:2)

Bramki: Sarr (87.), Diani (89.) - Pajor (15. i 40.).

Polska U-19: Bugajska - Sołtysiak, Konat, Wróblewska, Kaletka, Matysik, Rędzia, Zawiślak (75. Kamczyk), Pajor (90. Wiankowska), Szaj, Zapała (63. Wasil). Selekcjoner Marcin Kasprowicz.