ReprezentacjeReprezentacje kobieceReprezentacja U-19AktualnościNiezawodna Ewa Pajor daje awans do kolejnej rundy! Powrót

AktualnościReprezentacja kobieca U-19

Niezawodna Ewa Pajor daje awans do kolejnej rundy!

23 / 10 / 13 Autor: PZPN

Reprezentacja Polski kobiet do lat 19 wygrała dzisiaj ze Słowenią 4:0 (1:0) i może być już pewna awansu do kolejnej rundy eliminacji do mistrzostw Europy! Bohaterką drugiego spotkania turnieju rozgrywanego właśnie w Słowenii była nieoceniona Ewa Pajor, która zdobyła trzy bramki.

Zawodniczka Medyka Konin rozegrany w sobotę pierwszy mecz eliminacji z Albanią (9:0) oglądała z ławki rezerwowych. Trener Marcin Kasprowicz, który odpowiada za wyniki na turnieju pod nieobecność selekcjonera Wojciecha Basiuka (szykuje się do meczu pierwszej kadry z Wyspami Owczymi), wiedział jednak co robi. Wypoczęta Ewa przy sporej pomocy swoich koleżanek po prostu rozmontowała słoweńską obronę. Gwiazda polskiej drużyny zdobywała bramki w 18., 57. oraz 90. minucie gry. Czwarta bramka była trafieniem samobójczym Luciji Kos (83. minuta gry).

W innym meczu Grupy 7 Włochy pokonały Albanię 4:0 (1:0). Przed ostatnią serią spotkań Polki mają 6 punktów na swoim koncie, Włoszki 4 "oczka", Słowenia 1 punkt, a Albania zamyka tabelę bez zdobyczy punktowej. Pewne awansu biało-czerwone w środę w ostatnim meczu zmierzą się z Włoszkami - jeśli nie przegrają tego spotkania, zakończą rywalizację na pierwszym miejscu w grupie. Mecz rozpocznie się o godzinie 16.00.

Słowenia U-19 - Polska U-19 0:4 (0:1)

Bramki: Pajor (18., 57. i 90.), Kos (83. samobójcza).

Polska U-19: Bugajska - Rędzia, Grzywińska, Sołtysiak, Konat - Zawiślak, Wróblewska - Kamczyk (87. Jaszek), Zapała (60. Kaletka), Szaj (90. Wiankowska) - Pajor. Selekcjoner Marcin Kasprowicz.