ReprezentacjeReprezentacje kobieceReprezentacja U-17Aktualności[U-17 KOBIET] Polki zakończyły udział w Elite Round eliminacji mistrzostw Europy Powrót

AktualnościReprezentacja kobieca U-17

[U-17 KOBIET] Polki zakończyły udział w Elite Round eliminacji mistrzostw Europy

30 / 03 / 17 Autor: PZPN

W ostatnim meczu fazy Elite Round eliminacji mistrzostw Europy reprezentacja Polski kobiet do lat 17 przegrały z Niemkami 0:4. Polki do spotkania przystąpiły pozbawione szans na awans – wcześniej uległy Angielkom 0:2 i w takim samym stosunku Włoszkom.

Mecz z Niemkami był dla podopiecznych Niny Patalon spotkaniem wyłącznie o prestiż. Dwie wcześniejsze porażki pogrzebały szansę naszych reprezentantek na wywalczenie wymarzonego awansu do turnieju finałowego mistrzostw Europy, które odbędą się w Czechach. Trzeba przyznać, że grupa była niesłychanie trudna – Anglia, Włochy i Niemcy należą do czołówki w Europie. Czwartkowe rywalki Polek w Czechach będą bronić tytułu mistrzowskiego.

Zdecydowanym faworytem były więc Niemki i już w pierwszej połowie potwierdziły swoją klasę. Najpierw Nicole Anyomi, a następnie Anna-Lena Stolze znalazły sposób na pokonanie strzegącej polskiej bramki Anabelle Matysiak. W drugiej części spotkania mistrzynie Europy nadal kontrolowały przebieg gry, nie pozwalając Polkom na zbyt wiele. Trzynaście minut po zmianie stron wprowadzona chwilę wcześniej na murawę Marleen Schimmer po raz trzeci zmusiła do kapitulacji Anabelle Matysiak. Polki w ostatniej minucie dobiła Lisa Ebert, ustalając wynik meczu na 4:0. Nasze reprezentantki zakończyły więc Elite Round bez zdobytej bramki oraz punktu.