ReprezentacjeReprezentacje kobieceReprezentacja U-17AktualnościU-17 kobiet: Polska pokonała Węgry Powrót

AktualnościReprezentacja kobieca U-17

U-17 kobiet: Polska pokonała Węgry

21 / 02 / 17 Autor: PZPN

W mało sprzyjających warunkach atmosferycznych przyszło mierzyć się kobiecym reprezentacjom do lat 17 Polski i Węgier. Porywisty wiatr, niska temperatura i mocno nasiąknięta nawierzchnia boiska nie powstrzymały jednak zawodniczek przed stworzeniem emocjonującego widowiska.

Na trybunach Bemowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Warszawie oprócz kibiców zasiadła także grupa Oficjalnych Skautów PZPN oddelegowana do piłki kobiecej, obserwująca boiskowe poczynania zawodniczek. Rywalizację śledzili także trenerzy zespołów narodowych – selekcjoner pierwszej reprezentacji Polski Miłosz Stępiński oraz sternik kadry do lat 19 Marcin Kasprowicz.

Spotkanie lepiej rozpoczęły biało-czerwone, lecz z upływem kolejnych minut rywalizacja się wyrównała. Odważnych rajdów próbowała Klaudia Jedlińska, ale Eszter Kovacs nie pozwalała na zbyt wiele naszej skrzydłowej. Pierwsza bramka padła dopiero w 35. minucie. Wówczas prowadząca zawody Małgorzata Drosio dopatrzyła się przewinienia w polu karnym i podyktowała rzut karny dla Węgierek. Ten skutecznie egzekwowała Fanni Vachter i nasze rywalki objęły prowadzenie.

Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Zaledwie trzy minuty później z prawej strony urwała się bardzo aktywna Jedlińska, dośrodkowała w pole karne, a tam była już Anna Kowalczyk. Reprezentantka Polski strzałem głową pokonała bramkarkę Węgier i doprowadziła do remisu, którym zakończyła się pierwsza część spotkania.

W drugiej odsłonie znacznie groźniejsze były nasze rywalki. Szeregi obronne rozrywała Fanni Vachter, która co i rusz sprawiała wiele kłopotów biało-czerwonej defensywie. Mimo wielu ataków, tego dnia zwycięstwo było pisane Polkom. W 60. minucie po dośrodkowaniu w pole karne we właściwym miejscu znalazła się Weronika Helińska, błąd przy interwencji popełniła Renata Reka Virag i piłka zatrzepotała w siatce. Dzięki temu Polki wygrały spotkanie 2:1. Kolejne spotkanie pomiędzy obiema ekipami zostanie rozegrane w czwartek, 23 lutego.