ReprezentacjeReprezentacje kobieceReprezentacja U-17AktualnościU-17 kobiet: Polki przegrały ze Szwajcarią Powrót

AktualnościReprezentacja kobieca U-17

U-17 kobiet: Polki przegrały ze Szwajcarią

11 / 04 / 16 Autor: PZPN

Reprezentacja Polski kobiet do lat 17 przegrała ze Szwajcarią 0:1 w drugim meczu na turnieju UEFA Development. Młode Polki po meczu mogą czuć jednak ogromny niedosyt, bo to one miały więcej okazji do strzelenia gola.

Polki znakomicie weszły w mecz z wyżej notowanym rywalem. Od początku były skupione i dynamiczne. Szwajcarki nie były w stanie wykreować sobie żadnej dogodnej okazji, ale i biało-czerwone nie zagrażały bramce rywalek.

O wyniku zdecydowała jedna akcja. Szwajcarki, które dwa dni wcześniej urządziły sobie trening strzelecki z Białorusią, wygrywając 11:0, choć tym razem nie stworzyły sobie ani jednej dogodnej sytuacji, a nawet nie były w stanie nawet oddać strzału na bramkę, wywalczyły w 31. minucie rzut karny. Choć Natalia Piątek miała piłkę „na palcach” nie zdołała zatrzymać uderzenia Julii Schassburger.

Polki nie zdołały odwrócić losów meczu, choć okazji miały sporo. Mogą mieć jednak pretensje tylko co do wykończenia akcji. Najlepszych sytuacji nie wykorzystały w drugiej połowie Anna Kowalczyk i Alexis Legowski, które jak na ironię rozgywały bardzo dobre zawody.

Najbliższa okazja do strzelania goli nadarzy się już w środę. O godzinie 10.00 w Łęcznej biało-czerwone zmierzą się z Białorusią, która przegrała z Norwegią 0:10, a ze Szwajcarią 0:11.

Polska – Szwajcaria 0:1 (0:1)
Bramka: Schassberger 31 (rzut karny)