ReprezentacjeReprezentacje kobieceReprezentacja U-17AktualnościU-17 kobiet: Zwycięstwo ze Szkocją na koniec Elite Round Powrót

AktualnościReprezentacja kobieca U-17

U-17 kobiet: Zwycięstwo ze Szkocją na koniec Elite Round

10 / 03 / 16 Autor: PZPN

Reprezentacja Polski kobiet do lat 17 w ostatnim meczu Elite Round pewnie pokonały Szkocję 3:0. Bramki dla podopiecznej Niny Patalon zdobyły Nickole Eckerle (dwie) oraz Klaudia Jedlińska.

Podopieczne Niny Ptalon nie straciły ducha walki po wysokiej porażce z Norwegią 0:4 i na ostatni mecz turnieju ze Szkocją wyszły bardzo zmotywowane. Od pierwszych minut na boisku było widać, kto ma lepsza drużynę. Polki w pierwszej połowie zaaplikowały rywalkom trzy gole. Dwa z nich strzeliła Nicole Eckerle, a jednego dołożyła Klaudia Jedlińska, która w polskim zespole była jedną z trzech piłkarek urodzonych w 2000 roku. Pozostałe (rocznik 1999) od nowego sezonu będą już do dyspozycji selekcjonera kadry U-19 Marcina Kasprowicza.

Polki, które zremisowały ze Szwecją 2:2, przegrały z Norwegią 0:4 i pokonały Szkocję 3:0, ostatecznie zajęły drugie miejsce w swojej grupie.

W kwietniu reprezentacja Polski do lat 17 już z piłkarkami z rocznika 2000 i 2001 wystąpi w Świdniku, Krasnystawie oraz Łęcznej w turnieju UEFA Development, podczas którego zagra ze Szwajcarią, Norwegią i Białorusią.

Szkocja - Polska 0:3 (0:3)

Bramki: Nicole Eckerle (dwie), Klaudia Jedlińska

Polska: Panas - Helińska, Woś, Zawadzka (c), Stasiak - Jedlińska (61. Fil), Parczewska, Zbyrad (71. Miłek), Turkiewicz - Ratajczyk - Eckerle (77. Botor)