ReprezentacjeReprezentacje kobieceReprezentacja U-17AktualnościNorweska lekcja futbolu. Polki pokonane Powrót

AktualnościReprezentacja kobieca U-17

Norweska lekcja futbolu. Polki pokonane

05 / 03 / 16 Autor: PZPN

Młode piłkarki z Norwegii odarły reprezentację Polski do lat 17 z marzeń o awansie na turniej finałowy mistrzostw Europy i pewnie wygrały 4:0.

Wydawało się, że Polki rozpoczęły spotkanie skoncentrowane. Nie ustrzegły się jednak poważnego błędu. Przy rzucie rożnym z piłką minęła się Kasandra Parczewska, a z prezentu skorzystała Ingrid Olsen. Pierwsza połowa nie była jednak zła w wykonaniu biało-czerwonych, które realizowały założenia taktyczne, mądrze się broniły i próbowały kontratakować. Dwukrotnie zrobiło się nawet gorąco pod bramką … przyjezdnych (Norweżki oficjalnie były drużyną gości).

Sił starczyło Polkom na 53 minuty meczu. Wtedy Norweżki ukąsiły po raz drugi. Cała para zeszła z zespołu Niny Patalon, a rywalki nie miały litości i punktowały. Z każdą minutą ich przewaga rosła. Choć oczekiwania były duże, Norwegia okazała się zespołem o klasę lepszym i wygrała całkowicie zasłużenie. Przed Polkami jeszcze jeden mecz, ze Szkocją, która ma na koncie dwie porażki, z Norwegią 0:6 i ze Szwecją 0:1. Dla Polek to będzie mecz o coś więcej. Dla zdecydowanej większości zawodniczek, będzie to oficjalne pożegnanie z kadrą do lat 17.

Polska – Norwegia 0:4 (0:1)

Bramki: Olsen 5, Stenevik 53, Norheim 60, Maanum 70

Polska: Panas – Helińska, Woś, Zawadzka, Stasiak – Turkiewicz (58 Eckerle), Fil (41 Miłek), Parczewska, Zbyrad – Słowińska - Ratajczyk