ReprezentacjeReprezentacje kobieceReprezentacja U-17AktualnościU-17 Kobiet: Przegrana Polek w drugim meczu turnieju Euro Prepatory na Białorusi Powrót

AktualnościReprezentacja kobieca U-17

U-17 Kobiet: Przegrana Polek w drugim meczu turnieju Euro Prepatory na Białorusi

05 / 09 / 15 Autor: PZPN

Reprezentacja Polski do lat 17 w swoim drugim meczu na turnieju Euro Preparatory w Białorusi przegrała z rówieśniczkami z Niemiec 0:2.

Podopieczne Niny Patalon na mecz z faworytkami wyszły bez kompleksów. Nawet po bardzo szybkim ciosie, który już w 2. minucie pięknym strzałem z woleja zadała Janina Minge, Polki nie spuściły głów. Realizowały założenia taktyczne, nie postawiły autobusu przed polem karnym i grały mądrze i odważnie. W efekcie były nawet bliskie zdobycia bramki, jednak piłka po strzale Klaudii Słowińskiej odbiła się od poprzeczki. Po przerwie Niemki dołożyły jeszcze jednego gola, ustalając wynik meczu.

Niemki pokazały jednak, że są zespołem lepszym, przede wszystkim indywidualnie. Górowały nad Polkami zarówno siłą, szybkością, dynamiką, jak i indywidualnymi umiejętnościami. To nie była jednak przepaść. Biało-czerwone udowodniły, że do najlepszych mają niewielki dystans, który można jeszcze bardziej zniwelować.

W ostatnim meczu na turnieju Polska zmierzy się w poniedziałek z Francją, która pokonała Białoruś 5:1, a z Niemkami przegrała 1:3.

Polska - Niemcy 0:2 (0:1)
Bramki: Minge 2, Gwinn 59

Polska: Panas - Turkiewicz, Grec, Marszewska, Botor - Ratajczyk, Fil (78. Hossa), Słowińska (56. Mikołajczak), Parczewska, Zawistowska - Miłek (41. Olszewska)