ReprezentacjeReprezentacje kobieceReprezentacja U-17AktualnościU-17 Kobiet: Remis Polek w pierwszym meczu turnieju Euro Prepatory na Białorusi Powrót

AktualnościReprezentacja kobieca U-17

U-17 Kobiet: Remis Polek w pierwszym meczu turnieju Euro Prepatory na Białorusi

03 / 09 / 15 Autor: PZPN

Reprezentacja Polski kobiet do lat 17 w pierwszym meczu turnieju Euro Prepatory na Białorusi, mimo dużej przewagi, tylko zremisowała z gospodyniami 1:1.

Biało-czerwone już od pierwszych sekund narzucały swoje warunki gry i zdominowały przebieg meczu. Efektem tego był gol strzelony w 8.minucie gry. Po prostopadłym podaniu Weroniki Zawistowskiej, w dobrej sytuacji znalazła się Dominika Kopińska, która minęła bramkarkę i umieściła piłkę w pustej już bramce.

Kolejne minuty przyniosły kolejne sytuacje bramkowe dla biało-czerwonych. Niestety skuteczność pozostawiała wiele do życzenia. Znakomite okazje zmarnowały Kopińska, Zawistowska i Roksana Ratajczyk. Dwa razy blisko szczęścia po stałych fragmentach była także Małgorzata Grec. Piłka nie chciała jednak wpaść do białoruskiej bramki.

Białorusinki zagroziły bramce Jagody Sapor jeszcze dwa razy. Najpierw polska bramkarka bardzo dobrze zachowała się w sytuacji sam na sam, jednak później, po stałym fragmencie gry i zamieszaniu w polu karnym, skapitulowała po strzale głową jednej z rywalek.

Białoruś U17 – Polska U17 1:1 (0:1)

Polska: Sapor – Turkiewicz (57 Pluta), Grec, Zawadzka, Stasiak – Zawistowska (41 Olszewska), Fil (49 Mikołajczak), Parczewska, Hossa – Ratajczyk (69 Gąsieniec)- Kopińska