ReprezentacjeReprezentacje kobieceReprezentacja U-17AktualnościPolki przegrały ze Szwajcarkami Powrót

AktualnościReprezentacja kobieca U-17

Polki przegrały ze Szwajcarkami

13 / 09 / 14 Autor: PZPN

Reprezentacja Polski do lat 17 przegrała ze Szwajcarią 0:2 w towarzyskim meczu rozegranym w Lachen. Piątkowe starcie było czwartym pod wodzą Niny Patalon, ale dopiero pierwszym, które zakończyło się porażką. Przeciwnik był jednak z wysokiej europejskiej półki, co było widać na boisku. Szwajcarki przewyższały biało-czerwone umiejętnościami piłkarskimi i organizacją gry.

W pierwszej połowie gra Polek mogła się podobać, jednak brakowało dokładnego rozegrania piłki pod polem karnym przeciwniczek. Te, w 12. minucie po rzucie rożnym zdobyły gola. Szwajcarki przejęły zbyt krótko wybitą piłkę i zagrały ją w pole karne. Z wyjściem spóźniła się Klaudia Kubaszek, więc o spalonym nie było mowy, a Weronikę Lichy pewnym strzałem pod poprzeczkę pokonała Schurch.

W 32. minucie po przypadkowo zagranej piłce błąd popełniła Kubaszek, która zamiast wybić piłkę podała ją wprost do Schurch, która mocnym strzałem z dystansu po raz drugi pokonała Lichy. Po zmianie stron mecz był bardzo wyrównany. Polki nie były w stanie stworzyć jednak zagrożenia pod bramką. Szwajcarki miały jedną okazję, ale na wysokości zadania stanęła Lichy.

– Szwajcarki zdominowały środek pola, więc trudno było nam wyprowadzić jakąś akcję ofensywną – analizowała po meczu ze Szwajcarią Nina Patalon. – Nasze dziewczyny należy pochwalić za to, że próbowały grać jak równy z równym. Kilka akcji oskrzydlających Weroniki Zawistowskiej i sytuacji strzeleckich można odczytywać pozytywnie. Martwią natomiast proste błędy w grze obronnej.

– Musimy wziąć pod uwagę, że przeciwnik postawił dziś trudne warunki. Szwajacaria była pierwszym naszym przeciwnikiem z górnej półki – zaznaczyła Patalon, która poprowadziła zespół w piątym meczu międzypaństwowym. Wcześniej wygrała z Ukrainą 5:0, Węgrami 2:0 i Słowenią 2:0 oraz zremisowała z Białorusią 1:1.

– Na pewno widzę progres w naszej grze, próbie organizacji gry i w mentalności zawodniczek. Musimy jednak pamiętać o tym, że dopóki nie podniesiemy poziomu indywidualnego zawodniczek, to będzie nam bardzo trudno o podniesienie poziomu gry zespołowej. Każde kolejne zgrupowanie rodzi nadzieję na lepszą niedzielę – zakończyła Patalon.

Szwajcaria U-17 – Polska U-17 2:0 (2:0)

Bramki: Schurch 12, 32

Polska: Lichy – Kubaszek, Kędzierska, Marszewska, Zawadzka (55 Botor), Słowińska (41 Fil), Jerzak (41 Turkiewcz), Zawistowska, Parczewska, Miłek (72 Nieciąg), Jędrzejewicz

Polska ponownie zmierzy się ze Szwajcarią w niedzielę o godzinie 11:00.