ReprezentacjeReprezentacje kobieceReprezentacja U-17AktualnościU-17 kobiet: Polska zremisowała z Białorusią Powrót

AktualnościReprezentacja kobieca U-17

U-17 kobiet: Polska zremisowała z Białorusią

05 / 08 / 14 Autor: PZPN

Reprezentacja Polski do lat 17 w towarzyskim meczu rozegranym w Białej-Podlaskiej zremisowała z rówieśniczkami z Białorusi 1:1. Gola dla biało-czerwonych strzeliła z rzutu karnego Wiktoria Marszewska.

Polska U-17 – Białoruś U-17 1:1 (1:0)

Bramki: Marszewska 22 (karny) – Juszko 54

Polska: Lichy – Kubaszek, Marszewska, Kędzierska, Kołek (41 Zawadzka) – Jerzak (41 Nieciąg), Słowy (41 Siemińska), Parczewska, Zawistowska – Jędrzejewicz, Miłek

Kobieca reprezentacja Polski do lat 17 zremisowała z Białorusią 1:1 w towarzyskim meczu rozegranym na boisku przy szkole Trenerów PZPN w Białej Podlaskiej. Spotkanie obejrzeli uczestnicy kursu UEFA Pro m.in. selekcjoner kadry olimpijskiej Marcin Dorna.

Biało-czerwone osłabione brakiem kontuzjowanej bramkarki Nicole Panas od początku przejęły inicjatywę. Gola strzeliły jednak dopiero w 22. minucie, kiedy rzut karny podyktowany za faul na Weronice Zawistowskiej, na bramkę zamieniła Wiktoria Marszewska. W przerwie trener Nina Patalon, wykorzystała limit zmian, a do głosu coraz częściej dochodziły Białorusinki. Po jednym z kontrataków doprowadziły do wyrównania, kiedy ładnym strzałem Weronikę Lichy pokonała Margarita Juszko. Polki mimo stworzonych sytuacji nie zdołały już przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.

Trener Nina Patalon nie była zadowolona z wyniku. – Takie spotkanie daje do myślenia. Wiele rzeczy musimy poprawić szczególnie w sferze mentalnej. Mam nadzieję, że ten zimny prysznic dobrze nam zrobi, bo w najbliższym czasie czekają nas mecze z teoretycznie dużo trudniejszymi przeciwnikami. Zawsze staram się jednak wyciągać pozytywne wnioski i myślę, że tych kilka fajnych akcji, które zaprezentowaliśmy kibicom, to zalążek czegoś naprawdę dobrego – mówiła po meczu selekcjoner biało-czerwonych.

12 i 14 września podopieczne Niny Patalon rozegrają towarzyski dwumecz z reprezentacją Szwajcarii.