ReprezentacjeReprezentacje kobieceReprezentacja U-17Aktualności"Siedemnastki" pokazały charakter! Powrót

AktualnościReprezentacja kobieca U-17

"Siedemnastki" pokazały charakter!

08 / 04 / 14 Autor: PZPN

Po zwycięstwie nad Anglią, tym razem kadra Polski kobiet do lat 17 okazała się lepsza od Szwajcarii! Do wyłonienia zwycięskiej drużyny podczas drugiego meczu w ramach UEFA Development Cup potrzebne były rzuty karne.

Początek meczu nie był udany dla biało-czerwonych. Po 22 minutach gry Polki przegrywały 0:2, a dwie bramki dla Szwajcarek zdobyła Jolanda Stampfli. Przy pierwszym trafieniu ograła jedną z polskich obrończyń, a w drugiej sytuacji celnie uderzyła po problematycznym rzucie karnym.

Podopieczne Zbigniewa Witkowskiego pokazały jednak charakter. W 36. minucie Dominika Grabowska wykorzystała rzut karny po faulu na Aleksandrze Kopeckiej, a w 51. minucie ta sama zawodniczka popisała się celną główką po dośrodkowaniu Kasandry Parczewskiej.

O wygranej decydował więc konkurs rzutów karnych, w których Polki okazały się bezbłędne. W trzeciej serii Nicole Panas obroniła strzał jednej z rywalek, a w piątej serii kropkę nad "i" postawiła Marcjanna Zawadzka. Polki wygrały karne 5:4!

Po dwóch seriach gier Polki są liderkami tabeli. Ostatnie mecze w piątek: Polska - Dania oraz Anglia - Szwajcaria.

Szwajcaria U-17 - Polska U-17 2:2 (2:1), karne 4:5

Bramki: Stampfli (12. i 22. karny) - Grabowska (36. karny i 51.).

Polska U-17: Panas – Kędzierska, Marszewska, Zawadzka, Wierzbicka – Kubaszek, Parczewska, Jędrzejewicz, Grabowska, Zawistowska – Kopecka (60. Nieciąg). Selekcjoner Zbigniew Witkowski.