ReprezentacjeReprezentacje kobieceReprezentacja U-17AktualnościNiemki mistrzyniami Europy U-17 Powrót

AktualnościReprezentacja kobieca U-17

Niemki mistrzyniami Europy U-17

09 / 12 / 13 Autor: PZPN

Reprezentantki Niemiec wywalczyły tytuł mistrzyń Europy U-17 i razem z Hiszpankami oraz Włoszkami pojadą na przyszłoroczne mistrzostwa świata, które odbędą się w Kostaryce.

Finały ME kobiet U-17 w sezonie 2013/14 zostały rozegrane w Anglii w dniach 26 listopada - 8 grudnia. W Grupie 1 najlepsze okazały się Włoszki i Brytyjki, a w Grupie 2 Hiszpanki i Niemki.

W półfinałach Hiszpania wygrała z Anglią 3:0, a Niemcy pokonały Włochy 1:0. Natomiast w decydujących spotkaniach zwyciężczynie wyłaniały rzuty karne. W meczu o trzecie miejsce Włochy wygrały z Anglią (0:0, karne 4:3), a w wielkim finale Niemcy pokonały Hiszpanię (1:1, karne 3:1).

Po raz pierwszy w historii turniej finałowy reprezentacji kobiet do lat 17 odbył się z udziałem ośmiu drużyn. Przypomnijmy, że ostatni turniej, który w czerwcu odbywał się w Nyonie, wygrała reprezentacja Polski prowadzona przez selekcjonera Zbigniewa Witkowskiego. Biało-czerwone do angielskiego turnieju nie zdołały się jednak zakwalifikować.