ReprezentacjeReprezentacje kobieceReprezentacja U-17AktualnościPolki rzutem na taśmę wyrwały jeden punkt Szwedkom! Powrót

AktualnościReprezentacja kobieca U-17

Polki rzutem na taśmę wyrwały jeden punkt Szwedkom!

14 / 10 / 13 Autor: PZPN

W drugim spotkaniu eliminacji do ME reprezentacja Polski kobiet do lat 17 zremisowała ze Szwecją 2:2, zdobywając wyrównującą bramkę w doliczonym czasie gry drugiej połowy!

Mecz rozpoczął się fatalnie dla podopiecznych Zbigniewa Witkowskiego, które w 22. minucie gry przegrywały już 0:2. Polską bramkarkę najpierw pokonała Rebecka Blomqvist, a następnie Julia Zigiotti Olme.

Biało-czerwone pokazały jednak charakter i przez całą drugą połowę dążyły do wyrównania. I udało się! W 50. minucie kontaktowego gola zdobyła wprowadzona z ławki Aleksandra Lizoń, a do wyrównania w drugiej minucie doliczonego czasu gry doprowadziła Dominika Grabowska.

Przypomnijmy, że w pierwszym sobotnim meczu Polki uległy Francji 0:3, a więc po dwóch spotkaniach mają jeden punkt na swoim koncie. W czwartek zakończą eliminacje spotkaniem z gospodyniami turnieju - reprezentantkami Irlandii Północnej.

Polska U-17 - Szwecja U-17 2:2 (0:2)

Bramki: Lizoń (50.), Grabowska (80.) - Blomqvist (10.), Zigiotti Olme (22.).

Polska U-17: Brzezina (29. Kałużna) - Gozdecka, Ostrowska Ż, Wycisk, Michalska - Cieśla (33. Lizoń), Mesjasz - Matysik, Grabowska, Kubaszek (70. Rubin) - Jędrzejewicz. Selekcjoner Zbigniew Witkowski.