AktualnościReprezentacja futsalu U-19

Futsal: Kadra U-19 awansowała do finału

08 / 12 / 14 Autor: PZPN

W świetnym stylu reprezentacja Polski U-19 w futsalu awansowała do finału towarzyskiego Turnieju Państw Wyszehradzkich. W Ostrawie podopieczni Gerarda Juszczaka pokonali dzisiaj kadrę Czech 7:4 (3:2).

Mecz rozpoczął sie pod dyktando biało-czerwonych - w 6. minucie gry Krystian Osiński uderzył na 1:0. Później Czesi zdobyli dwie bramki, ale w tym momencie Polacy rozpoczęli natarcie. Na 2:2 wyrównał Mateusz Krzymiński, a po chwili gola zdobył zawodnik futsalowego Lazio Rzym - Jakopo Raubo.

W drugiej połowie zespół gospodarzy ruszył do zdecydowanych ataków, a na tablicy wyników pojawił się rezultat 3:3. Polacy nie pozostali jednak dłużni i za sprawą Mikołaja Zastawnika ponownie objęli prowadzenie. W 35. minucie Czesi wykorzystali przedłużony rzut karny i było 4:4.

Końcówka należała do biało-czerwonych. Na 5:4 atomowym uderzeniem popisał się Michał Hyży, a po chwili drugiego gola zdobył Krzymiński. Czesi próbowali ratować się wycofaniem bramkarza, ale ten manewr okazał sie nieskuteczny i rozgrywający bardzo dobre zawody Zastawnik ustalił wynik meczu na 7:4!

W drugim dzisiejszym meczu Węgry pokonała Słowację 5:1. Jutro w finale turnieju Polacy zmierzą się z Węgrami.

Czechy U-19 - Polska U-19 4:7 (2:3)