AktualnościReprezentacja futsalu A

Dobre otwarcie tyskiego turnieju

04 / 01 / 15 Autor: PZPN

Za nami pierwszy dzień towarzyskiego Turnieju Czterech Narodów w futsalu, który jest rozgrywany w Tychach. Dzisiaj Polska pokonała Estonię 6:1 (3:1), a Mołdawia zremisowała z Macedonią 3:3 (2:0).

Spotkanie Polaków z najniżej notowanym turniejowym rywalem - Estonią rozpoczęło się dość niespodziewanie od bramki dla rywali biało-czerwonych. W 8. minucie gry Bartłomieja Nawrata pokonał Sergei Aleksandrov. Rozdrażnieni Polacy szybko jednak odpowiedzieli za sprawą Pawła Budniaka, który przed przerwą zdążył skompletować klasycznego hat-tricka - po pierwszej połowie gospodarze turnieju prowadzili 3:1.

W drugiej odsłonie na parkiecie dominowali już tylko podopieczni Andrei Bucciola, a kolejne bramki zdobyli Michał Wojciechowski, Daniel Krawczyk i Daniel Wojtyna. Tym samym pierwsza wygrana futsalowej reprezentacji Polski w hali w Tychach stała się faktem!

- To na pewno nie był najlepszy mecz w naszym wykonaniu. To było nasze pierwsze spotkanie po dłuższej, świątecznej przerwie. Mogliśmy wygrać zdecydowanie wyżej, gdybyśmy to jednak jako pierwsi zdobyli bramkę. Wynik jednak idzie w świat i mam nadzieję, że w kolejnych pojedynkach z Mołdawią i Macedonią pokażemy dobrą grę - powiedział strzelec trzech bramek Paweł Budniak.

We wcześniej rozegranym meczu Mołdawia zremisowała z Macedonią 3:3 (2:0), chociaż to ta pierwsza drużyna prowadziła już 2:0 i 3:1. Wyżej notowani Macedończycy zrobili jednak wszystko, żeby doprowadzić do remisu i dopięli swego.

Mołdawia - Macedonia 3:3 (2:0)

Bramki: Obada (3.), Tacot (16.), Negara (32.) - Leveski (32.), Gligorov (33.), Todorovski (37.).

Polska - Estonia 6:1 (3:1)

Bramki: Budniak (8., 14. i 18.), M. Wojciechowski (27.) Krawczyk (30.), Wojtyna (33.) - Aleksandrov (8.).

W poniedziałek drugi dzień turnieju. O godz. 17 Macedonia zagra z Estonią, a o godz. 19:15 Polska zmierzy się z Mołdawią. Transmisje meczów na żywo będzie można śledzić TUTAJ.