AktualnościReprezentacja futsalu A

Futsal: Drugie zwycięstwo biało-czerwonych

26 / 10 / 14 Autor: PZPN

W drugim dniu Turnieju Czterech Narodów reprezentacja Polski w futsalu pokonała Grecję 6:1 (3:0) i przed ostatnią serią spotkań zajmuje pierwsze miejsce w turniejowej tabeli.

Polacy bardzo szybko, bo już  4. minucie gry wyszli na prowadzenie. Gola zdobył Marcin Kiełpiński. Później dwie bramki zdobył Paweł Budniak, a po zmianie stron na listę strzelców wpisywali się Adrian Pater, Michał Marciniak oraz Marcin Mikołajewicz. Gole dla Greków zdobył Mantis.

- Na to spotkanie założyliśmy sobie pewne założenia taktyczne. Na pewno chcieliśmy podejść wysokim pressingiem, bo wiedzieliśmy, że Grecy tego nie lubią. Mecz dobrze się ułożył. Zdobyliśmy trzy bramki i już grało się łatwiej. Prawdziwy sprawdzian czeka nas jednak we wtorek, kiedy to zagramy o zwycięstwo w turnieju ze Słowenią - powiedział po spotkaniu Daniel Krawczyk.

W drugim dzisiejszym meczu Słowenia pokonała Walię 5:1 (3:1). Jutro dzień przerwy. Ostatnie spotkania turnieju w Kwidzynie odbędą się we wtorek. O godz. 16 Walia zmierzy się z Grecją, a o godz. 19 biało-czerwoni zagrają ze Słowenią. Obie drużyny mają na swoim koncie po sześć punktów. Spotkanie będzie można zobaczyć TUTAJ.

Polska - Grecja 6:1 (3:0)

Bramki: Kiełpiński (4.), Budniak (8. i 19.), Pater (27.), Marciniak (30.), Mikołajewicz (32.) - Mantis (35.).