AktualnościReprezentacja futsalu A

Pięć bramek i wygrana futsalistów

09 / 05 / 14 Autor: PZPN

W pierwszym spotkaniu towarzyskiego dwumeczu, który odbywa się w Krośnie, reprezentacja Polski w futsalu pokonała Ukrainę 5:1. Mecz rewanżowy odbędzie się jutro o godzinie 18:00.

Do przerwy Polacy prowadzili 2:0. Bramki, w przeciągu kilkudziesięciu sekund, zdobywali kapitan Artur Popławski oraz Igor Sobalczyk. Na początku drugiej połowy Popławski podwyższył na 3:0.

W 28. minucie gry Ukraińcy zdobyli pierwszą i ostatnią bramkę. Kolejne minuty znów należały do biało-czerwonych. Bramkę na 4:1 zdobył Paweł Budniak, a wynik spotkania w samej końcówce ustalił Igor Sobalczyk.

Rewanż jutro o godzinie 18.

Polska - Ukraina 5:1 (2:0)

Bramki: Popławski (14. i 24.), Sobalczyk (14. i 38.), Budniak (31.) - Dziuba (28.).

Polska: Rafał Krzyśka (Kamil Dworzecki) - Michał Kubik, Igor Sobalczyk, Michał Marciniak, Artur Popławski, Mateusz Gepert, Paweł Budniak, Artur Jurczak, Daniel Krawczyk, Marcin Mikołajewicz, Sebastian Brocki, Marcin Kiełpiński, Michał Wojciechowski. Selekcjoner Andrea Bucciol.

Ukraina: Pavlo Mykoliuk, Marian Pelekh, Maksym Manuilenko, Andrii Lysenko, Mykyta Lazykin, Volodymyr Kruchok, Anton Liaskovskyi, Dmytro Shamli, Vitalii Dziuba, Maksym Litvinov, Bohdan Tymoshchuk, Dmytro Mykhailenko, Roman Tsapov. Selekcjoner Roman Kovalchyk.