AktualnościReprezentacja futsalu A Kobiet

Ukrainki nie dały się Polkom

07 / 11 / 13 Autor: PZPN

W pierwszym spotkaniu dwumeczu, rozegranym w Krośnie, reprezentacja Polski przegrała z Ukrainą 3:5. Piąta drużyna świata wyraźnie przewyższała zespół budowany od 8 miesięcy.

Polska drużyna rozpoczęła mecz dość ostrożnie i po kilku minutach przegrywała 0:2. Nie podłamało to jednak dziewczyn, które podjęły walkę. Po dwóch indywidualnych akcjach Sobkowicz doszło do wyrównania. Nerwowa końcówka (5 fauli po naszej stronie na 2 minuty przed końcem połówki) bez konsekwencji bramkowych.

Drugą część spotkania zawodniczki zaczęły bardziej odważnie, ale nie dało się utrzymać korzystnego wyniku grając z tak utytułowaną drużyną. Pomimo przegranej trener Piotr Siudziński widział w postawie i grze drużyny wiele pozytywów.

Podkreślić należy doskonałą organizację meczu, który był transmitowany na żywo w telewizji Centrum z komentarzem Przewodniczącego Komisji Futsalu i Piłki Plażowej, Kazimierza Grenia, oraz radiu Lejdis Gol.

Janusz Pytel

Polska – Ukraina 3:5 (2:2)

Bramki: Sobkowicz 10, 15, Maziarz 34 – Titova 6, Lyuchko 8, Titova 28, Ermolenko 35, Paulenko 39.