ReprezentacjeReprezentacja A AktualnościZbigniew Boniek: Wierzę, że wszyscy będziemy dumni z reprezentacji Powrót

AktualnościReprezentacja A

Zbigniew Boniek: Wierzę, że wszyscy będziemy dumni z reprezentacji

 14 / 06 / 21 Autor: PZPN
Zbigniew Boniek: Wierzę, że wszyscy będziemy dumni z reprezentacji

Na te finały mistrzostw Europy wszyscy czekaliśmy z wielkim utęsknieniem. Z powodu pandemii turniej został przełożony o rok, a COVID-19 wywrócił do góry nogami cały świat, także ten futbolowy. Teraz wszystko powoli wraca do normy, a reprezentacja Polski, co dla nas szczególnie ważne – ze wsparciem kibiców z trybun – zagra w finałach najlepszych drużyn Starego Kontynentu.


W ponad stuletniej historii Polskiego Związku Piłki Nożnej po raz pierwszy zdarza się, że wystąpimy na trzecim wielkim turnieju międzynarodowym z rzędu, po EURO 2016 i mistrzostwach świata w Rosji 2018. Jest mi niezmiernie miło, że dzieje się to za moich czasów jako prezesa PZPN. To powód do radości, ale i jeszcze większa odpowiedzialność. Mamy spory bagaż doświadczeń, z którego chcemy skorzystać.

Jako Polski Związek Piłki Nożnej zrobiliśmy wszystko, aby zapewnić drużynie narodowej jak najlepsze warunki do optymalnego przygotowania się do mistrzostw, mimo że perturbacji było sporo. Musieliśmy chociażby w ostatniej chwili zrezygnować z oficjalnej bazy na turniej w Dublinie i zdecydowaliśmy się na Sopot. Szybko dopięliśmy szczegóły, by nasza drużyna miała wszystko to, czego potrzebuje.

Podczas naszej obecności na takiej imprezie – wiemy jedno: nie ma tam łatwych rywali, a rywalizują najlepsi. Kiedyś porównałem EURO do nocnej dyskoteki… Sztuka będzie polegała na tym, by zrobić wszystko, żeby wyjść z tej imprezy na końcu, żeby nie wyprosili nas jako jednych z pierwszych. Żeby tak się stało, musimy być w najwyższej formie. Talent i doświadczenie mają znaczenie, ale zespół ma być jak dobrze funkcjonujący organizm. W piłce trzeba być odważnym, jednak odwaga nie powinna wynikać z brawury, lecz świadomości swoich umiejętności.

Mamy najlepszego napastnika na świecie – Roberta Lewandowskiego, i wielu bardzo zdolnych piłkarzy, którzy są tak jak nasz kapitan – żądni sukcesów. Odpowiednie nastawienie mentalne powinno być naszą siłą. Doskonale wie o tym selekcjoner Paulo Sousa, który posiada niebagatelne doświadczenie z wielkiego europejskiego futbolu i gier na międzynarodowych turniejach. Dlatego to właśnie on poprowadzi naszą biało-czerwoną drużynę. I wierzę, że wszyscy będziemy z reprezentacji Polski bardzo dumni.

Życzę fantastycznego turnieju, wielu niesamowitych emocji i radości po meczach biało-czerwonych! Łączy nas piłka!

Zbigniew Boniek, Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej

Regulamin Newslettera
pobieranie strony...
Newsletter - zapisz się!
regulamin
Zapisz się
Wideo