ReprezentacjeReprezentacja A Aktualności Paulo Sousa: Nie będziemy zmieniać czegoś, co dobrze działa  Powrót

AktualnościReprezentacja A

Paulo Sousa: Nie będziemy zmieniać czegoś, co dobrze działa

 31 / 05 / 21 Autor: PZPN
 Paulo Sousa: Nie będziemy zmieniać czegoś, co dobrze działa

Dzień przed meczem towarzyskim z Rosją w oficjalnej konferencji prasowej wziął udział selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa. – Chcemy posiadać piłkę na połowie rywala, odbierać ją jak najszybciej, by stwarzać sobie sytuacje bramkowe. Nie zapominamy przy tym o przeciwniku – jak zachowywać się w obronie, jak grać odpowiedzialnie, by potrafić się obronić. Musimy unikać rzeczy dezorganizujących grę zespołu – powiedział portugalski szkoleniowiec.


Paulo Sousa o kontuzji Arkadiusza Milika:

Straciliśmy już Krzyśka Piątka, więc musiałem przeanalizować innych piłkarzy, którzy mogliby dołączyć do kadry i pomóc nam w osiąganiu dobrych wyników. Przed nami długi turniej i na pewno potrzebujemy zawodników, którzy mają instynkt killera. Po informacji, że Arek Milik doznał urazu, bezzwłocznie podjęliśmy wszelkie możliwe działania, by doprowadzić go do pełni zdrowia. Dlatego też zasięgnęliśmy opinii medycznej z zewnątrz, by mieć pełen obraz sytuacji. Jeśli Arek nie będzie mógł jednak zagrać, co musimy brać pod uwagę, na pewno nie zabraknie nam pomysłu. Mamy swoje przemyślenia, jesteśmy przygotowani, ale cały czas działamy, by doprowadzić Arka do pełnego zdrowia. Mamy od tego odpowiednich fachowców.

…o wahadłowych w kadrze:

Zawodnicy, którzy mogą zagrać jako wahadłowi, są nieco bardziej ofensywni, niż defensywni. Na pewno jednak chcemy mieć piłkarzy o odpowiednich możliwościach, a więc na przykład na lewej stronie gracza lewonożnego. Nie szukam na razie diametralnie zaskakujących rozwiązań. Nie rozważałem więc choćby przestawienia Bartka Bereszyńskiego na lewą flankę, bo on doskonale funkcjonuje na swojej nominalnej pozycji. Nie ma sensu zmieniać czegoś, co działa bardzo dobrze.

…o organizacji gry zespołu:

Zawsze postrzegam słabości jako możliwość, pole do rozwoju. Nie mamy jednak zbyt wiele czasu, dlatego skupiam się głównie na odpowiednim modelu zespołu. Zwracamy uwagę na taktykę, przenoszenie piłki pomiędzy formacjami. Na boisku musimy być bardzo aktywni, współpraca pomiędzy liniami musi stać na najwyższym poziomie. Współczesny futbol to nie tylko obrona i kontratak. Próbujemy wyrobić w zawodnikach umiejętność współdziałania na jak najwyższym poziomie. Chcemy posiadać piłkę na połowie rywala, odbierać ją jak najszybciej, by stwarzać sobie sytuacje bramkowe. Nie zapominamy przy tym o przeciwniku – jak zachowywać się w obronie, jak grać odpowiedzialnie, by potrafić się obronić. Musimy unikać rzeczy dezorganizujących grę zespołu.

…o zawodnikach z listy rezerwowej:

Jesteśmy cały czas w kontakcie z zawodnikami z listy rezerwowej. Przekazujemy im wskazówki odnośnie przygotowań, ale oni sami również mają doświadczenie i wiedzą, co robić, by znajdować się w dobrej formie. Jestem pewien, że każdy z nich może w dowolnym momencie dołączyć do zespołu i nie zawiedzie. W razie potrzeby mogą zadzwonić do nas o każdej porze dnia i nocy.

…o meczu z Rosją:

W spotkaniu z Rosją od pierwszej minuty zagra Łukasz Fabiański. Ten mecz, podobnie jak ten z Islandią, ma nam pokazać, czy to, nad czym pracowaliśmy dotąd w Opalenicy, idzie we właściwym kierunku. Chcemy przekonać się, czy… będzie mieszanka zawodników z marca i tych, którzy jeszcze nie zagrali w moim zespole. Co do Roberta Lewandowskiego, ze względu na jego niedawną kontuzję i prośbę samego zawodnika, raczej nie zobaczymy go na murawie w podstawowej jedenastce. Oczekuję od zespołu tego, że przełożą na warunki meczowe wszystkie założenia, które trenowaliśmy podczas zajęć.

Regulamin Newslettera
pobieranie strony...
Newsletter - zapisz się!
regulamin
Zapisz się
Wideo