ReprezentacjeReprezentacja A AktualnościJerzy Brzęczek: Dobry mecz, bolą stracone bramki Powrót

AktualnościReprezentacja A

Jerzy Brzęczek: Dobry mecz, bolą stracone bramki

18 / 11 / 20 Autor: PZPN

Reprezentacja Polski przegrała z Holandią w Chorzowie w ostatnim meczu Ligi Narodów (1:2). – Myślę, że było dużo dobrych fragmentów gry naszej drużyny. Boli, że dwa gole straciliśmy po stałych fragmentach – mówił po tym spotkaniu Jerzy Brzeczek, selekcjoner biało-czerwonych.

Jerzy Brzęczek o meczu z Holandią:

Na pewno patrząc meczu to było dobre spotkanie. Te sytuacje w pierwszej połowie, gdy podcięto piłkę trzykrotnie za linię obrony skorygowaliśmy w przerwie i takich szans już nie mieli. Pozostaje niedosyt, że bramki straciliśmy po rzucie karnym i rożnym.

…o tym, jak wyglądało ostatnich 30 minut spotkania:

My również dokonaliśmy wymuszonych zmian, ale dwie bramki to efekt konsekwencji Holendrów, choć boli, że straciliśmy je po stałych fragmentach. Zwłaszcza rzut karny, już trzeci podyktowany przeciwko nam w Lidze Narodów, podciął nam skrzydła. Holendrzy świetnie kreują sytuacje po akcjach środkiem pola, ale w drugiej połowie to poprawiliśmy.

…o to, czy był to mecz o posadę:

Jeżeli chodzi o rozmowę z prezesem Zbigniewem Bońkiem przed spotkaniem, o moją posadę to takiej nie było. Nie mam Twittera, to mnie nie interesuje, nie żyję tym. Wydaje mi się, że jeśli ktoś jest szefem redakcji to nie powinien być osobą decydującą o losach selekcjonera.

…o zmianie Roberta Lewandowskiego w przerwie meczu:

Po ostatnim meczu Robert miał problemy zdrowotne i dopiero po ostatnim treningu dał sygnał, że da przynajmniej radę 45 minut. Uzgodniliśmy, że gdyby coś się działo to ma dawać znać, dlatego Krzysiek Piątek od początku meczu się przygotowywał. W przerwie Robert powiedział, że te dolegliwości wciąż są i nie chce dalej ryzykować.

…o występ Piotra Zielińskiego:

Zagrał doskonały mecz. Piotrek prosił o zmianę. Patrząc na to, jak wraca do swojej dyspozycji, u nas zagrał dwie połówki i dziś 70. minut, chcieliśmy mu dać szansę powrotu do swojej dyspozycji. Pokazał, że jest genialnym piłkarzem i cieszę się, że mam go do dyspozycji.

…o nagranie „kłótni” z Robertem Lewandowskim:

To tylko pokazuje, jak wszystkim można zmanipulować. Dla mnie to brak szacunku. To był moment, gdy Robertowi przekazywałem zadania, które on miał przekazać Mateuszowi Klichowi. To tylko pokazuje, jak każdym obrazkiem można nakręcić negatywną spiralę.

…o wysiłek reprezentantów Polski w tym meczu:

Było dużo dobrych fragmentów w meczu. Nie wszyscy zawodnicy są w optymalnej sytuacji fizycznej. Krzysiek Piątek nie gra dużo w swoim klubie, Arkadiusz Milik i Kamil Grosicki nie grają w ogóle, a inna część gra bardzo dużo. Pamiętajmy, że te okresy przygotowawcze, startowe były bardzo różne i zmieniły się w porównaniu do standardowych przed okresem pandemii. Liczba kontuzji pokazuje, że to bardzo niebezpieczny moment, że meczów jest niesamowicie dużo i praktycznie nie mogą mieć odpoczynku. W marcu są trzy terminy meczów eliminacyjnych, dlatego my w tych seriach w październiku i w listopadzie chcieliśmy korzystać z jak największej liczby zawodników, by dać im szansę, by rotować siłami, by mieć przegląd przed eliminacjami.